RU

"Репортери без кордонів": Хорошковський не повинен очолювати СБУ

10.06.2010, 09:50

Те, що Службу безпеки України очолює Валерій Хорошковський, який пов’язаний з медіа-групою "Інтер", недопустимо. Про це в інтерв'ю "Deutsche Welle" заявив представник міжнародної організації "Репортери без кордонів" Жиль Лордет.

"Це абсолютно несумісно зі свободою слова. Тут очевидний конфлікт інтересів. Не можна бути власником медіа-групи і суміщати це з таким відповідальним мандатом, як керівництво спецслужбою і членством у Вищій раді юстиції", - зазначив Ж.Лордет.

Представник журналістської організації впевнений, що "призначення на ці посади впливового представника медіа-бізнесу є помилковим, оскільки будь-який власник зацікавлений у розвитку свого бізнесу і затвердженні позицій на ринку, що створює ризики зловживання службовим становищем".

На думку Ж.Лордета, В.Хорошковський повинен піти, принаймні, з Вищої ради юстиції, а Президент Віктор Янукович має у ситуації, що склалася, дати сигнал суспільству про неприпустимість економічного і політичного тиску на ЗМІ.

Представник "Репортерів без кордонів" висловив стурбованість ознаками обмеження свободи слова в нашій країні. У зв'язку з цим у другій половині липня делегація організації відвідає Україну для зустрічей з журналістами і В.Януковичем.

Нагадаємо, раніше Окружний адміністративний суд Києва задовольнив вимоги групи телеканалів "Інтер", оскарживши рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення від 27 січня 2010 року про виділення частот на мовлення двом телеканалам - "5 каналу" і "ТВі".

Гендиректор "TBi" Микола Княжицький і гендиректор "5 каналу" Іван Адамчук заявили, що канали хочуть повністю закрити.

До того ж у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення заявили, що ні у "5 каналу", ні у телеканалу "ТBi" не відбирають ліцензії на мовлення.

ЗМІ і реклама: добірка новин>>>
Валерій Хорошковський: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини