Рахунки Суспільного заарештовано: що відбувається

28.02.2020, 14:18
Рахунки Суспільного заарештовано: що відбувається - Фото
Зураб Аласанія (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
доповнено

Рахунки суспільного мовника UA:Суспільне заарештовано, в зв'язку з чим його робота заблокована. Про це повідомляє прес-служба каналу.

Згідно з повідомленням, арешт накладено Відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції. Мін'юст хоче стягнути з Суспільного борг в 10,6 млн євро, 1,6 млн євро виконавчого збору і 73 000 грн судового збору на користь компанії Євроньюс.

Мовник зазначає, що отримав цей борг "у спадок" від колишньої державної Національної телекомпанії України (НТКУ), яка в 2010 році уклала з Євроньюс угоду про створення україномовної версії міжнародного каналу, але перестала платити ліцензійні внески.

Як пояснив глава Суспільного  Зураб Аласанія, в 2010, 2011, 2012 і в першому півріччі 2013 року сплати проводилися. Їх сума за ці роки склала 20 млн євро. Потім, з другої половини 2013 року НТКУ перестала платити і в 2015 році договір з Євроньюс був розірваний. За словами Аласанії, НТКУ зверталася до уряду з приводу цих платежів, але так і не отримала з держбюджету грошей для їх сплати.

Також Аласанія повідомив, що в рамках судового процесу Євроньюс домоглася заморожування 15 млн євро Суспільного на рахунках у швейцарському банку. Ці гроші Україна розмістила там як гарантію проведення в країні Євробачення-2017. Арешт оскаржило Суспільне і український Мін'юст.

"Так навіщо зараз Мін'юст відкрив примусове провадження і заарештував кошти НСТУ: не питайте. Справа політична, людська логіка тут не працює", - пише Аласанія.

На його думку, держава хоче змусити Суспільне заплатити борг Євроньюс з виділеного йому Верховною Радою бюджету в 1,7 млрд грн.

Суспільне стверджує, що арешт рахунків унеможливлює підготовку до трансляції Олімпіади-2020, блокує забезпечення участі України в Євробаченні-2020, зупинив запуск нових проектів, зокрема нової студії та найближчим часом призведе до повної зупинки діяльності телерадіакомпанії.

Доповнено о 14:18. Міністр культури, молоді та спорту  Володимир Бородянський заявив, що відключення телеканалу через борги неприпустимо. Тому відомство спільно з Мінфіном прийняло рішення про "наближення фінансування", щоб суспільний мовник міг розрахуватися з боргами негайно.

Бородянський пояснив, що сума, заблокована в Швейцарії, повернеться до бюджету. Потім Мінкульт буде ініціювати зміни до бюджету щодо збільшення фінансування Суспільного на суму сплаченого боргу.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса