RU

Рада збільшила допомогу при народженні дитини

17.03.2011, 17:50
Рада збільшила допомогу при народженні дитини - Фото
00f4c8e07f825220b05790d43fd30c6d.jpg

Рада збільшила допомогу при народженні дитини
Верховна Рада збільшила допомогу при народженні дитини і водночас збільшила термін виплати. За зміни до закону "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" про виплату допомоги при народженні дитини N7521 проголосували 300 народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, перед тим, як приступити до розгляду документа, головуючий на засіданні перший віце-спікер Адам Мартинюк назвав "свідомим затягненням або саботажем" прохання профільного Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму перенести розгляд законопроекту. Глава одного з підкомітетів Катерина Лук’янова пояснила це тим, що пропозиції, що надійшли від народних депутатів, істотно впливають на витратну частину бюджету.

"Ми його не затримуємо, ми просимо дати оцінку Міністерства фінансів і Міністерства праці і соціальної політики", - сказала вона.

Замість цього А.Мартинюк запропонував залу проголосувати за те, щоб розглянути документ без рішення комітету. "За" проголосували 259 народних депутатів. Тоді А.Мартинюк спробував поставити документ на голосування без обговорення. Відреагувавши на обурення народних депутатів, А.Мартинюк сам зачитав усі поправки до законопроекту, поставивши кожну з них на голосування.

З дев'яти поправок депутати підтримали тільки одну, - про те, що закон набуває чинності від дня його опублікування. У редакції, проголосованій у першому читанні, була позначена дата 1 січня 2011 року.

Нагадаємо, проект збільшує допомогу при народженні першої дитини з 12 тис. до 26 тис. грн., другої дитини - з 25 тис. до 50 тис. грн., третьої та інших - з 50 тис. до 100 тис. грн. До того ж сума допомоги не фіксується у гривнях, а прив'язується до розміру прожиткового мінімуму. Так, допомога при народженні першої дитини становить суму, кратну 30 прожиткових мінімумів, другої - 60 мінімумам, на третьої і подальшої - 120 мінімумам. Передбачено, що разова допомога здійснюється у розмірі, кратній 10 прожиткових мінімумів. Подальші щомісячні виплати на першу дитину замість 12 місяців запропоновано здійснювати протягом 24-х, на другу - протягом 36 місяців замість 24-х, і на третю і подальші діті - протягом 72-х місяців замість 36.

Народний депутат від БЮТ Андрій Павловський у лютому зазначав, що таким чином щомісячна виплата допомоги при народженні першої дитини буде скорочена з 905 до 695 грн., другої - з 1250 грн. до 870 грн., третьої і подальших дітей - з 1880 до 1375 грн.

Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини