RU

Рада розгляне питання 11-річної освіти

15.06.2010, 13:05

Верховна Рада України включила до порядку денного сесії проект закону, який передбачає 11-річну середню освіту замість 12-річного, а також обов'язкову дошкільну освіту з 5 років у дитячих садках.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за те, щоб включити до порядку денного сесії проект змін до законодавчих актів України з питань загальної, середньої і дошкільної освіти (щодо організації навчально-виховного процесу) N6518, проголосували 232 народні депутати.

Народний депутат від НУНС В’ячеслав Кириленко зазначив перед голосуванням, що, крім відмови від 12-річної середньої освіти, законопроект передбачає обов'язкову дошкільну освіту з 5 років. Водночас, за його словами, не передбачені кошти на цю освіту і не враховується те, що кількість дитячих дошкільних установ в Україні останнім часом скоротилася. Також В.Кириленко звернув увагу на те, що, згідно із законопроектом, у батьків немає вибору, чи готувати дітей до школи вдома самостійно чи довіряти цей процес дошкільним установам.

Нагадаємо, раніше Міністр освіти Дмитро Табачник заявив, негативне ставлення до введення 12-річної освіти висловлюють понад 79% громадян. "Риторичним є питання: що краще для молодої людини - ще рік вчитися у школі з крейдою в руках або в будь-якому вищому професійно-технічному закладі отримувати вибрану професію, що краще для держави, яка поставила перед собою амбіційні цілі розвитку економіки - вкладати мільярди протягом навчання у середній школі або в якісну підготовку фахівців", - наголосив Д.Табачник.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини