RU

Рада ратифікувала Конвенцію про права інвалідів

16.12.2009, 15:10

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про права інвалідів і Факультативний протокол до неї. Відповідну пропозицію (проект N0153) підтримали 390 народних депутатів. Країни-учасниці конвенції зобов'язуються забезпечувати і заохочувати повну реалізацію інвалідами всіх прав людини і основоположних свобод, а також перешкоджати будь-якій дискримінації за ознакою інвалідності.

Як повідомляє прес-служба Верховної Ради, прийнятий документ визначає, що при реалізації цих положень країни-учасниці "консультуються з інвалідами, зокрема, дітьми-інвалідами, і активно залучають через організації, які їх представляють". Конвенція забезпечує рівне право усіх інвалідів жити в звичайних місцях проживання, брати участь у житті місцевих співтовариств.

Крім того, конвенція зобов'язує керівництво країн вживати належних заходів щодо усунення дискримінації інвалідів у всіх питаннях, які стосуються шлюбу, сім'ї, батьківства, материнства і особистих взаємовідносин.

Нагадаємо, днями український уряд затвердив 17 нормативно-правових актів, спрямованих на всебічну підтримку інвалідів і спрямував на ратифікацію до Верховної Ради Конвенцію Організації Об'єднаних Націй з прав інвалідів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини