RU

Рада прийняла в першому читанні "податок на Google", що зобов'язує платити 20% ПДВ

17.02.2021, 16:57
Рада прийняла в першому читанні
Фото: depositphotos.com

Депутати Верховної Ради підтримали в першому читанні законопроєкт №4184, який зобов'язує компанії-нерезидентів оплачувати ПДВ на онлайн-послуги в Україні, йдеться на сайті Верховної Ради.

Прийнятий за основу документ доповнює статтю 208 Податкового кодексу нормою про оподаткування електронних послуг, що поставляються фізособам на території України, розміром 20%. Таким чином, іноземні онлайн-сервіси, на зразок Facebook, Netflix, Youtube та інші, якими користуються українці, повинні будуть платити податок за свою фактичну роботу в країні.

Під електронними послугами розуміється надання доступу до контенту через інтернет. Це може бути доступ до зображень, фотографій, текстів, книг, журналів, відео, аудіо, ігор, азартних ігор.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Компанія-нерезидент – це компанія, у якої немає в країні постійного представництва. Для того, щоб надавати послуги українцям, вона повинна зареєструватися в українській податковій як платник ПДВ.

Водночас, із кодексу виключають норму про "податок на іноземну рекламу", тобто, українські юрособи та ФОП не повинні будуть платити 20% податку при купівлі електронних послуг у іноземних компаній.

За підрахунками авторів законопроєкту, якщо таке рішення буде прийнято, то нові норми принесуть до бюджету додаткові 3 млрд гривень.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини