Рівне, Кіровоград та Чернівці закрили школи з 18 січня

16.01.2016, 11:37
Рівне, Кіровоград та Чернівці закрили школи з 18 січня - Фото
f1c76a4eee2ffbf4b8018af5d0686e36.jpg
Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки Рівненської міської ради вирішила призупинити навчання в школах з 18 січня через епідемію гострої респіраторної вірусної інфекції грипу. Про це повідомив представник міськради.

Дата відновлення навчання буде визначена додатково.

Крім того, виконавчий комітет Кіровоградської міської ради ввів в школах канікули з 18 січня по 22 січня для попередження можливого поширення гострої респіраторної вірусної інфекції та грипу. Про це повідомила начальник управління освіти міськради Лариса Костенко.

"Канікули триватимуть протягом п'яти днів, і вони не ускладнять навчальний процес для дітей. Учні кіровоградських шкіл в осінній період займалися додатково по суботах і створили необхідний запас освоєного матеріалу", - повідомила Костенко.

За її словами, в дитячих садах також особливу увагу приділять стану здоров'я дітей, і діти з ознаками захворюваності в заклад прийматися не будуть. Костенко зазначила, що додаткові канікули - не карантинний захід, а попередження можливого поширення епідеміологічної загрози.

Мер Чернівців Олексій Каспрук своїм розпорядженням також призупинив навчально-виховний процес у загальноосвітніх закладах міста з 18 по 25 січня у зв'язку з масовим поширенням гострої респіраторної вірусної інфекції. Про це йдеться в повідомленні прес-служби міськради.

Протягом другого тижня року кількість дітей до 18 років, які звернулися за медичною допомогою через ГРВІ, становить більше 60% від загальної кількості захворілих. За результатами моніторингу, у зв'язку зі збільшенням кількості хворих на ГРВІ у школах міста на заняттях відсутні від 3,6% до 38,1% учнів і кількість відсутніх постійно зростає. У той же час перевищення епідемічного порогу у Чернівцях не зафіксовано. У Чернівцях налічується 43 загальноосвітніх навчальних заклади.

Раніше Київська обласна державна адміністрація порекомендувала районним адміністраціям закривати школи на карантин.

У Києві школи закрили з 16 січня, але пізніше уточнили, що це не карантин, а профілактичні заходи, щоб не допустити загострення епідеміологічної ситуації.

Нагадаємо, в Україні від грипу з початку епідеміологічного сезону, з 1 жовтня 2015 року по 10 січня 2016 року,  померли 25 осіб. У п'ятницю ввечері, 15 січня, стало відомо, що в Кіровограді зафіксовано першу смерть від пандемічного грипу. В реанімації обласної лікарні померла вагітна жінка. До медиків вона звернулася вже з серйозним запаленням легенів. Врятувати її лікарі не змогли. Лабораторно підтверджено, що смерть спричинив тип грипу A H1N1. Жінка стала 26-ю жертвою хвороби в Україні.

Лідером смертності залишається Одеська область. Там офіційно підтверджено 12 жертв грипу.

Тим не менш, в МОЗ запевнили, що в цілому по країні епідемії немає. Кількість хворих не перевищує встановлених норм. Однак значно збільшилися випадки складного перебігу хвороби. Щоб убезпечитися від поширення грипу, в декількох областях скасовані заняття в школах.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников