RU

Рівень патріотизму в Україні: кожен другий готовий до еміграції

08.06.2012, 17:56
Рівень патріотизму в Україні: кожен другий готовий до еміграції - Фото
5aab96281aa2acf61cd983784dfcca67.jpg
Згідно з соціологічними дослідженнями, кожен другий українець готовий покинути країну. Чиновники вважають, що проблема полягає в патріотичному вихованні громадян і підготували проект концепції програми патріотичного виховання на 2013-2017 роки, яка передбачає активізацію пропагандистської роботи в ЗМІ, збільшення випуску вітчизняних кінофільмів і книг. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в Державній службі молоді та спорту України.

За словами першого заступника голови Держслужби молоді та спорту Сергія Глущенка, девальвація традиційних моральних цінностей, пропаганда жорстокості, бездуховності та насильства, зокрема, через засоби масової інформації негативно впливають на моральні та патріотичні переконання громадян України.

"Я не побоюся висловити припущення, що сьогодні відсутність системного підходу, в тому числі щодо патріотичного виховання, особливо молоді та дітей, поставило під загрозу державну безпеку нашої країни", - вважає він.

Глущенко відзначив, що дані соціологічних досліджень свідчать, що рівень патріотизму громадян України є невисоким. "Серед молоді віком 18-29 років показник готовності до еміграції становить 50,4%, а у віковій групі 30-39 років - 42,4%. Таким чином, серед вікової категорії, від якої залежить майбутнє України, практично кожен другий допускає для себе можливість еміграції", - підкреслив чиновник, посилаючись на дані Інституту Горшеніна.

За його словами, дані соцдосліджень за 2011 рік свідчать, що тільки близько 50% студентів України пишаються громадянством своєї країни. Глущенко наголосив, що ця сумна статистика свідчить про необхідність вирішення виховних проблем в українському суспільстві, які здатні впливати на підняття патріотичних настроїв серед співгромадян.

У зв'язку із цим Глущенко повідомив, що нещодавно на колегії МОН прийнято рішення прийняти за основу проект концепції Загальнодержавної цільової соціальної програми патріотичного виховання громадян на 2013-2017 роки. Проект розроблений робочою групою, до складу якої увійшли представники Міністерства освіти, науки, молоді та спорту, Міноборони, МВС, Мінкультури, Мінекономрозвитку, Мін'юсту, Національної академії педагогічних наук, Національної академії наук, Державного інституту сімейної та молодіжної політики (ГІСМП), Запорізького обласного центру патріотичного виховання молоді, Товариства сприяння обороні України.

Зокрема, проект передбачає: активізацію інформаційно-пропагандистської роботи з патріотичного виховання, посилення патріотичної спрямованості програм радіомовлення, телебачення, матеріалів друкованих ЗМІ, підтримку виробництва вітчизняної кінопродукції, видання творів, постановку спектаклів, спрямованих на патріотичне виховання всіх категорій громадян України, посилення співпраці влади з патріотичними громадськими об'єднаннями; комплексна реалізація програм патріотичного виховання молоді на всіх рівнях.

Зараз проект Концепції знаходиться на узгодженні в підрозділах Міністерства освіти, науки, молоді та спорту.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини