RU

Психологи розвіяли міф про тяжіння протилежностей

26.02.2016, 12:29
Психологи розвіяли міф про тяжіння протилежностей - Фото
Фото: соцмережі
Психологи розвінчали поширений міф про те, що протилежності притягуються. Про це пише  Lenta.ru.

Результати досліджень опубліковані в Journal of Personality and Social Pschology.

Вчені відзначають, що люди, як правило не вступають в дружні або романтичні відносини, якщо не мають спільних цінностей, системи поглядів і забобонів. У разі якщо у партнерів схоже світогляд, вони, навпаки, прагнуть до інтенсивної взаємодії.

У дослідженні психологів взяли участь 1,5 тисячі випадкових пар, серед яких були учасники романтичних відносин, друзі та ділові партнери. З респондентами провели два експерименти.

У першому учасники заповнювали анкети, в яких їх питали про систему цінностей, забобони і особисті якості. Порівнянням ступеня партнерської близькості респондентів і їх системи поглядів вчені встановили спостережуваний зв'язок.

У другому випробуванні учасників розділяли на випадкові пари і спостерігали за тим, як зміниться система поглядів кожного з партнерів до і після знайомства. Люди майже не змінювали своєї точки зору з ключових питань і отримували задоволення від спілкування в основному з тими, хто поділяв їх точку зору.

На думку вчених, результати спостережень можна пояснити бажанням респондентів створити комфортні для себе умови і небажанням змін в разі виникнення спірних ситуацій.

Крапкив кінці SMS-повідомлень справляють на одержувача враження нещирості: він не вірить словам відправника.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини