RU

Проти "васильківських терористів" порушено кримінальну справу

23.08.2011, 17:24
Проти
9dd65e875b3a7487c2faa364fd9ae5c1.jpg

Проти "васильківських терористів" порушено кримінальну справу

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом підготовки до здійснення терористичного акту, публічних закликів до здійснення терактів і незаконного виготовлення вибухового пристрою членами низки екстремістських суспільно-політичних організацій. Про це повідомила голова прес-служби СБУ Марина Остапенко на брифінгу.

"23 серпня слідчим відділом СБУ в Київській області порушено кримінальну справу за фактом підготовки до здійснення терористичного акту за ст. 14 і 258 Кримінального кодексу, за публічний заклик до здійснення терористичного акту за ст. 258-2 Кримінального кодексу і за незаконне зберігання і виготовлення вибухового пристрою - за ст. 263 Кримінального кодексу", - заявила вона, передає Інтерфакс-Україна.

Остапенко зазначила, що в одному з приміщень, які належать Васильківській міській раді, було знайдено предмет, який за результатами експертизи визначений, як готовий до застосування саморобний вибуховий пристрій осколкової дії, начинений цвяхами, болтами, металевими предметами. Зі слів прес-секретаря, радіус поразки внаслідок вибуху цього пристрою міг скласти більше за 100 м.

В СБУ також повідомили, що затриманих в цьому приміщенні трьох осіб у вівторок вранці відпустили, однак це не позбавляє їх відповідальності, оскільки триває слідство. Вона також зазначила, що всі затримані є жителями Києва і підтвердила, що з вилучених у них матеріалів випливає, що затримані мають відношення до організацій Соціал-національна асамблея (СНУ) та Патріот України.

"Окрім вибухового пристрою у них було знайдено безліч листівок із закликами екстремістського характеру. На вилучених електронних носіях інформації знаходиться відео, де показано відробляння схеми блокування державних установ, схеми виготовлення саморобних вибухових пристроїв, а в одній з папок навіть знаходиться відео з дитячою порнографією", - розказала прес-секретар СБУ.

Вона назвала "абсолютною маячнею" заяви затриманих, поширені в засобах масової інформації, про те, що вони не мають жодного відношення до знайдених доказів і їх начебто їм підкинули.

Остапенко наголосила, що головним завданням СБУ є попередження терористичних актів, відведення загрози від громадян України і попередження можливих людських жертв, що і було зроблено. "Сподіваюся, що День Незалежності ми зустрінемо спокійно", - підсумувала вона.

Як повідомлялося, в понеділок прес-центр СБУ повідомив, що співробітники спецслужби затримали у Василькові трьох учасників "організованого злочинного угрупування", які нібито мали намір здійснити вибух під час святкування Дня Незалежності. За даними прес-центру, в орендованому приміщенні ними було виявлено саморобний вибуховий пристрій та близько 100 листівок "із закликами екстремістського характеру".

За інформацією ЗМІ, було затримано п'ятеро членів СНУ і організації Патріот України, в тому числі депутат Васильківської міської ради, голова комісії з питань молоді і спорту Сергій Бевз. В організаціях заявили, що не мають жодного відношення до нібито знайдених провокаційних листівок і вибухового пристрою і що ті були підкинуті з метою спровокувати репресії проти членів СНУ і Патріота України.

Затримані всю ніч залишалися під вартою, але були відпущені о 06:00 годині ранку. За їх словами, до них не допускали адвокатів, били і вимагали дати свідчення проти себе і організації.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини