RU

Програміст підрахував кількість авто в Києві, використовуючи Google Карти і нейромережу

24.05.2021, 16:56
Програміст підрахував кількість авто в Києві, використовуючи Google Карти і нейромережу - Фото
Автор: Дмитро Бондаренко/Facebook

Програміст Дмитро Бондаренко з Державного земельного кадастру (ДЗК) провів аналіз кількості автомобілів у Києві за допомогою карт Google і нейронних мереж. Свій результат він порівняв із цифрами, отриманими в результаті оцінки ортофотоплану. Докладний процес він описав на своїй сторінці в Facebook.

Історія почалася з того, що ще в лютому Дмитро вирішив витратити свій вільний час на карантині на вивчення штучного інтелекту і для цього обрав завдання підрахувати кількість автомобілів у Києві. Тоді для цих цілей він обрав ортофотоплан столиці, створений Центром ДЗК ще в 2014 році.

Підрахунок показав, що в Києві в 2014 році було близько 493 000 автомобілів або 166,3 на 1000 жителів (з урахуванням кількості жителів у місті – 2 964 400 осіб). Він навіть підрахував кількість авто в різних районах міста: Оболонь – приблизно 25 850 авто, Троєщина і Воскресенка – 38 000 авто, а найбільше він нарахував машин у Дарницькому районі – 62 859.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Facebook: головні новини про технології

Через декілька місяців Бондаренко вирішив провести більш актуальний підрахунок і перевірити кількість авто в Києві, спираючись на свіжі дані. Для цього він вирішив скористатися сервісом Google Maps. Хоча якість зйомки, доступної користувачам у цьому сервісі, поступається якості ортофотоплану (50 см/піксель проти 5 см/піксель відповідно), ці дані все ж дозволили зробити досить точний підрахунок.

Попередньо вивчивши отримані результати, Дмитро прийшов до висновку, що нейронна мережа впоралася із завданням досить точно – похибка, за його словами, коливається на рівні +/-10%. Однак, результат, насправді, був далекий від точного: "нейронка" нарахувала 377 000 автомобілів – на 116 000 менше, ніж 5 років тому (актуальна зйомка для Google проводилася в 2019 році).

Проблема виявилася на поверхні: програміст проаналізував зображення на сервісі і з'ясував, що карта склеєна з двох частин, при чому межа проходила практично через середину міста – одна частина була знята в середу 3 квітня 2019 року, друга – в неділю 25 серпня 2019 року. Крім того, були допущені помилки у визначенні межі міста в різних способах.

Перерахувавши цифри за 2014 рік, нейромережа показала позначку в 456 000 авто. Проблему з різними датами в Google Картах також вдалося виправити, обравши єдину дату для всього міста 3 квітня 2019 року. Підрахунки показали 414 000 авто.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини