RU

Проблема расизму в Україні є, але вона не гостра, - Фельдман

07.06.2012, 16:46
Проблема расизму в Україні є, але вона не гостра, - Фельдман - Фото
Олександр Фельдман (фото - feldmanfund.org)
Проблема расизму в Україні існує, але не є гострою й не має таких масштабів, як в ряді інших європейських країн. Про це заявив народний депутат, засновник Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії Олександр Фельдман, повідомляють Подробности з посиланням на Укрінформ.

"Проблема расизму в Україні дійсно існує, як і у всіх європейських країнах, але вона не є гострою. В Україні немає такої розвиненої інфраструктури расизму, яка існує в інших європейських країнах, а наші радикали і неофашисти стурбовані переважно релігійними, національними та соціокультурними питаннями" , - зазначив Фельдман.

Депутат розповів, що за даними Інституту прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії, найактивніші українські ультрас (організовані групи підтримки спортивних, звичайно футбольних, команд, - ред.) складаються з представників радикальних антифашистських рухів, націоналістів або автономів.

Політик вважає, що Україні не загрожує поширення расизму, оскільки Україна поки не настільки економічно приваблива, як, наприклад, країни Євросоюзу і США, щоб расизм міг розвиватися на грунті впливу міграційних потоків. На думку нардепа, нетерпимість до темношкірих в Україні поступається місцем нелюбові до представників ромської національності, євреям і вихідцям з Кавказу і з Середньої Азії.

Нагадаємо, раніше британська телекомпанія Бі-бі-сі показала фільм "Стадіони ненависті", в якому стверджується, що в Україні та Польщі широко поширений расизм на футбольних аренах. МЗС України заявив, що інформація, викладена журналістами, не відповідає дійсності, і закликав британську телекомпанію принести свої вибачення українцям.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини