RU

Призов у Києві під загрозою зриву, ухильників розшукує поліція

05.11.2018, 14:45
Призов у Києві під загрозою зриву, ухильників розшукує поліція - Фото
Фото: пресс-служба Минобороны

Кияни неохоче йдуть до військових комісаріатів. За місяць з початку призову на медогляд з'явилися менше 10% оповіщених громадян. Про це на брифінгу повідомив військовий комісар Київського військового комісаріату полковник Сергій Клявлін.

Він зазначив, що на сьогодні план по 744 призовникам виконаний на 39,5%. За словами військового комісара, явка громадян на призовні дільниці вкрай низька.

Клявлін нагадав, що кожен військовозобов'язаний, що знаходиться на обліку, повинен звернутися в районний військовий комісаріат для проходження медкомісії.

"Цифра, яку я тоді (місяць тому, на початку призову, - ред.) озвучував, була 8%, вона не змінилася, вона така ж сама. Громадяни Києва на призовні дільниці як не з'явилися, так і не з'являються. Ми їх, скажімо так, розшукуємо за допомогою органів Національної поліції і вже тоді доставляємо на призовні дільниці, де визначається їх придатність до строкової військової служби", - сказав він.

Менше 10%, зазначив він, з тих призовників, які були оповіщені, з'явилися у військкомати. "Це ставить під загрозу планове завдання щодо призову на строкову військову службу в Києві", - зазначив він.

"Станом на сьогодні не з'явилися на призовні дільниці 23424 людини", - повідомив Клявлін.

При цьому є випадки, коли керівники деяких підприємств, співробітники яких отримали повістку, звільняють їх заднім числом, щоб не тримати за ним місце роботи і не виплачувати зарплату. За таким підприємствам проводиться перевірка, після її завершення Клявлін обіцяв назвати їх.

Також окремі вузи не передають дані по студентам, у яких завершилася відстрочка призову в зв'язку з навчанням.

"За допомогою поліції, перевіряючи гуртожитки, де проживали ці призовники, ми виявляємо такі факти, коли людина, не маючи права на відстрочку, прикриваючись тим, що проживає в гуртожитку, нібито виставляє себе студентом і не з'являється в комісаріат", - розповів він.

При цьому 346 киян виявили бажання служити в ЗСУ за контрактом, в тому числі 76 жінок. 163 з них мають статус учасника бойових дій.

1 жовтня в Україні стартував осінній призов в армію, який триватиме до 30 грудня. Призвуть 17960 чоловік.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини