RU

Презервативи і памперси подорожчають на 20%

03.08.2011, 11:00
Презервативи і памперси подорожчають на 20% - Фото
2ec9e7815fc1d12142c70dbcaaf23333.jpg

Презервативи і памперси подорожчають на 20%
Кабінет міністрів України своєю постановою виключив презервативи та памперси зі списку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ. Це може призвести до того, що ці товари подорожчають на 20-25%.

Як повідомляє прес-служба Фонду Олени Пінчук АнтиСНІД, крім того, постачальники "виробу N2", скоріш за все, будуть вимушені на 1-2 місяця прибрати його з полиць аптек і магазинів для переоцінки і нанесення нового маркування. "Це станеться якраз в період літніх відпусток - в самий розпал сезону курортних романів і ризикованої сексуальної поведінки", - зазначили у фонді.

Крім сексуально активної молоді, яка є найбільш вразливою і потребує захисту від ВІЛ/СНІДу, від нововведень можуть постраждати також і молоді сім'ї з малолітніми дітьми - з оновленого переліку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ, виключені, наприклад, дитячі пелюшки та підгузники, різні види сосок і аналогічні товари для дітей, терези - в тому числі і для зважування немовлят. Крім того, до нового списку не ввійшли й інші позиції, що зачіпають інтереси сотень тисяч людей - наприклад, медичні та хірургічні меблі, а також спеціалізований транспорт для надання медичної допомоги.

Україна залишається однією з найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІД країн Європи. За оцінками міжнародних експертів, в Україні сьогодні з ВІЛ/СНІД живе близько 350 тисяч чоловік (1,3% населення країни у віці 15-49 років). На сьогодні наша країна - перша в Європі за темпами поширення ВІЛ. За даними Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, в 2011 році щодня 58 чоловік отримували діагноз ВІЛ-інфекція (10 з них - це діти до 14 років). Від СНІДу в нашій країні щодня помирає 9 людей.

Варто зазначити, що в деяких торгових мережах вже з'явилися повідомлення для покупців про підвищення цін на памперси в зв'язку з відповідною постановою уряду.

Оподаткування: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини