Презервативи і памперси подорожчають на 20%

03.08.2011, 11:00
Презервативи і памперси подорожчають на 20% - Фото
2ec9e7815fc1d12142c70dbcaaf23333.jpg

Кабінет міністрів України своєю постановою виключив презервативи та памперси зі списку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ. Це може призвести до того, що ці товари подорожчають на 20-25%

Презервативи і памперси подорожчають на 20%
Кабінет міністрів України своєю постановою виключив презервативи та памперси зі списку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ. Це може призвести до того, що ці товари подорожчають на 20-25%.

Як повідомляє прес-служба Фонду Олени Пінчук АнтиСНІД, крім того, постачальники "виробу N2", скоріш за все, будуть вимушені на 1-2 місяця прибрати його з полиць аптек і магазинів для переоцінки і нанесення нового маркування. "Це станеться якраз в період літніх відпусток - в самий розпал сезону курортних романів і ризикованої сексуальної поведінки", - зазначили у фонді.

Крім сексуально активної молоді, яка є найбільш вразливою і потребує захисту від ВІЛ/СНІДу, від нововведень можуть постраждати також і молоді сім'ї з малолітніми дітьми - з оновленого переліку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ, виключені, наприклад, дитячі пелюшки та підгузники, різні види сосок і аналогічні товари для дітей, терези - в тому числі і для зважування немовлят. Крім того, до нового списку не ввійшли й інші позиції, що зачіпають інтереси сотень тисяч людей - наприклад, медичні та хірургічні меблі, а також спеціалізований транспорт для надання медичної допомоги.

Україна залишається однією з найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІД країн Європи. За оцінками міжнародних експертів, в Україні сьогодні з ВІЛ/СНІД живе близько 350 тисяч чоловік (1,3% населення країни у віці 15-49 років). На сьогодні наша країна - перша в Європі за темпами поширення ВІЛ. За даними Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, в 2011 році щодня 58 чоловік отримували діагноз ВІЛ-інфекція (10 з них - це діти до 14 років). Від СНІДу в нашій країні щодня помирає 9 людей.

Варто зазначити, що в деяких торгових мережах вже з'явилися повідомлення для покупців про підвищення цін на памперси в зв'язку з відповідною постановою уряду.

Оподаткування: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам