RU

Правозахисники заступилися за арештованих міліціонерів

20.06.2013, 12:42
Правозахисники заступилися за арештованих міліціонерів - Фото
Фото: helsinki.org.ua
"Ми, представники правозахисних організацій, із занепокоєнням спостерігаємо за розвитком подій навколо трьох працівників міліції, які були поміщені в СІЗО Харкова", - сказано у відкритому листі правозахисних організацій, яка є у розпорядженні ЛІГАБізнесІнформ.

Правозахисники вважають, що арешт співробітників міліції не є обгрунтованим. "Вони не становлять суспільної небезпеки і, очевидно, в цій ситуації діяли в громадських інтересах для забезпечення громадського порядку", - стверджують правозахисники.

Утримання під вартою, нагадали правозахисники, є винятковим запобіжним заходом, що застосовується тільки у разі, якщо інші заходи не можуть забезпечити потреби правосуддя.

"Поспіх у взятті під варту співробітників міліції може бути інтерпретований як показові дії, коли співробітникам міліції, а з ними і всьому українському суспільству демонструють наявність касти недоторканних. Це створює небезпечний прецедент, який не тільки негативно впливає на сприйняття ролі суду і прокуратури в суспільстві, а й підриває довіру до законослухняної поведінки в цілому", - пишуть правозахисники.

Правозахисники звернулися до органів прокуратури і суду з вимогою переглянути рішення про арешт міліціонерів і забезпечити відкритий і справедливий розгляд справи.

Документ підписали: Харківський інститут соціальних досліджень, Асоціація незалежних моніторів місць несвободи, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Асоціація українських моніторів дотримання прав людини, Харківська правозахисна група, Центр інформації про права людини, Центр громадянських свобод, ГО Молодіжна альтернатива, Донецька обласна правозахисна громадська організація Центр моніторингу захисту прав людини, Донецька обласна правозахисна громадська організація Центр захисту прав людини Діке.

Слід зазначити, що правозахисні організації найбільше критикують роботу міліції в Україні. Саме у відділеннях міліції найчастіше порушують права українських громадян.

Нагадаємо, в ніч з 12 на 13 червня в кафе Старгород в Харкові сталася бійка. За попередньою інформацією - між суддею Київського райсуду Харкова 38-річним Денисом Невядомським і громадянином Росії, якого затримано.Судья, за словами міліціонерів, поводився неадекватно. Коли співробітники ДСО прибули до кафе, суддя відмовлявся припинити конфлікт і намагався вихопити табельний автомат у міліціонерів. У результаті суддя був затриманий і переданий співробітникам прокуратури. Наступного дня стало відомо, що троє співробітників ДСО заарештовані. Сам суддя Невядомський запевняє, що інформація, озвучена міліцією - неправдива.

Дивіться також:  Відео бійки з харківським суддею
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини