RU

Правозахисники зраділи намірові Німеччини судити українця-нациста

11.11.2008, 10:11

Міжнародний правозахисний Центр Симона Візенталя, який спеціалізується на переслідуванні нацистських злочинців, вітає наміри Німеччини провести судовий процес над колишнім охоронцем фашистських концтаборів Іваном Дем'янюком. Про це заявив директор центру Ефраїм Зуров, слова якого наводить "Deutsche Welle".

Під час оголошення смертного вироку у 1988 році ізраїльським судом І. Дем'янюк заявив: "Ви судили зовсім іншу людину, у якої немає ніякої провини!". Стараннями юристів за нестачею доказів його виправдали, і у 1993 році І. Дем'янюк повернувся до Клівленда.

Проте, спроби міжнародної Феміди притягнути І. Дем'янюка до відповідальності з того часу лише посилилися. За словами Е. Зурова, він був приємно здивований рішучістю Центру з розслідувань нацистських злочинів у Людвігсбурзі, оскільки Німеччина, як і Україна, раніше відмовлялася приймати з-за кордону судові справи підозрюваних у зв'язках з нацистами.

Е. Зуров зазначає, що питання про проведення відкритого судового процесу над І. Дем'янюком в Україні він неодноразово підіймав під час візитів до Києва, проте така перспектива не мала підтримки українських чиновників.

Цього року Центр Візенталя та європейські правозахисні групи домагалися екстрадиції І. Дем'янюка в Іспанію також на тій підставі, що він служив охоронцем у таборі смерті "Флоссенбург".

Нагадаємо, І. Дем'янюка, який був охоронцем у концтаборах, підозрюють у причетності до вбивства тисяч євреїв. Німецькі слідчі знайшли нові докази, передали їх у прокуратуру і чекають на екстрадицію українця з США. В І. Дем'янюка - сумна слава найвідомішого українця, якого вже більше 30 років підозрюють у злочинах під час Другої світової війни, але не можуть довести провину і засудити. Можливо, незабаром це станеться в Німеччині. Центр із розслідувань нацистських злочинів стверджує, що знайшов достатньо матеріалів для судового процесу і вимагає екстрадиції 88-річного пенсіонера з Америки до ФРН.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини