RU

Православні відзначають Благовіщення

07.04.2011, 09:45

День Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з 12 головних (двунадесятих) свят у православному календарі. Благовіщення означає "блага" або "добра" звістка. Цього дня Діві Марії з'явився архангел Гаврило і сповістив їй про прийдешнє народження Іісуса Христа – сина Божого і спасителя світу.

До 14 років Пресвятая Діва виховувалася у храмі, а потім, згідно із законом, повинна була залишити храм, як що досягла повноліття, і або повертатися до батьків, або вийти заміж. Священики хотіли видати її заміж, але Марія оголосила їм про свою обіцянку Богу - залишитися назавжди Дівою. Тоді священики заручили її далекому родичу, вісімдесятирічному старцю Іосифу, щоб він піклувався про неї і охороняв її цноту. Живучи у Галілейському місті Назареті, у будинку Іосифа, Пресвятая Діва Марія вела таке ж скромне і відокремлене життя, як і при храмі.

Через чотири місяці після заручення, Ангел з'явився Марії, коли вона читала Священне писання і, увійшовши до неї, сказав: "радій Благодатна!" Господь з тобою! Благословенна ти між дружинами". Архангел Гаврило сповістив їй, що вона знайшла найбільшу благодать у Бога - бути матір'ю сина Божого.

Детальніше про це та інші святкові дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини