RU

Правоохоронці за рік викрили 348 махінацій кредитних спілок

02.12.2008, 14:25

У сфері діяльності кредитних спілок (КС) з початку року розкрито 348 злочинів. Сума збитків становить близько 46 млн. грн. Про це на прес-конференції повідомив начальник Департаменту державної служби боротьби з економічною злочинністю (ДДСБЕЗ) МВС України Леонід Скалозуб.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Л.Скалозуб зазначив, що найскладнішу криміногенну ситуація ДДСБЕЗ виявив у сфері небанківської фінансової діяльності, зокрема, в сфері діяльності кредитних спілок, і пов'язано це з тим, що вітчизняні КС є непідзвітними податковій інспекції, їхню діяльність контролює виключно Держфінпослуг. Крім того, керівники і персонал кредитних спілок часто не йдуть на співпрацю з правоохоронцями.

Також Л.Скалозуб зазначив, що з розкритих 348 злочинів у сфері кредитування небанківськими фінустановами розкрито 338, в сфері страхування - 9, 128 злочинів пов'язані з шахрайством, 116 - з привласненням і розтратою майна, 93 - в сфері службової діяльності. Найбільш поширеними схемами шахрайства, за його словами, в сфері діяльність небанківських установ є вилучення коштів з кас кредитних спілок на основі підробних кредитних договорів. І друга схема - залучення коштів під виглядом ефективного розміщення з подальшим їхнім привласненням. Найбільш активно з розкриття злочинів у сфері діяльності небанківських фінустанов, за даними ДДСБЕЗ, спрацювали оперативні підрозділи міліції в Миколаївській, Львівській, Одеській, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях, а також у Києві.

За словами Л.Скалозуба, робота з перевірки кредитних спілок у всіх регіонах України триває, і на контроль береться кожна заява громадян-вкладників щодо порушення прав.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини