RU

Правильна дієта: Супрун пояснила, наскільки корисні вуглеводи

06.11.2018, 13:30
Правильна дієта: Супрун пояснила, наскільки корисні вуглеводи - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Вуглеводи є необхідним компонентом раціону, який дає організму енергію і сили. Про це в Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Вона уточнила, що багато хто переходить на дієту з низьким вмістом вуглеводів для зменшення ваги та попередження деяких видів захворювань, зокрема цукрового діабету і хвороб серця і судин.

Супрун пояснила, що для початку треба розібратися, що таке вуглеводи. "Вони бувають прості - звичайний цукор (в тістечках, цукерках), фруктоза і сахароза (в фруктах і овочах), лактоза (у молочних продуктах). І складні - це крохмаль. Складні вуглеводи є в картоплі, хлібі, рисі, макаронах і крупах", - сказала Супрун.

За її словами, шкодять прості вуглеводи - ті, що є в цукрі і солодощах. "Вони викликають сильні коливання глюкози в крові. Коли її багато, то виділяється гормон інсулін, і тоді глюкоза покидає кровотік, і відкладається в печінці, м'язах і жировій тканині у вигляді запасів - глікогену і жиру", - зазначила в.о. міністра охорони здоров'я.

Супрун вважає, що саме тому важливо стежити за рівнем споживання таких цукрів.

За її словами, середня добова норма доданих цукрів повинна бути не більше 32-50 грамів.

"Якщо займатися фізичними навантаженнями незадовго до поїдання солодкого або після, тим більше цукру поглинуть саме м'язи, і менше жиру утворюється на внутрішніх органах. Ніякі дієтичні рекомендації не радять повністю відмовитися від вуглеводів, а обмеження стосуються тільки доданих цукрів", - уточнила Супрун.

10 серпня 2018 року Супрун заявила, що регулярні пробіжки подовжують життя на три роки.

Читайте також: Супрун розповіла, чим загрожує передозування фруктами

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини