RU

Працівники прокуратури України відзначають професійне свято

01.12.2008, 10:52

1 грудня працівники органів прокуратури України відзначають професійне свято. Воно було встановлено Указом Президента від 2 листопада 2000 року.

Незалежна Україна з перших місяців свого існування почала створювати основи для розвитку прокуратури. Після прийняття і вступу в силу з 1 грудня 1991 року Закону "Про прокуратуру" і ряду інших нормативних актів було створено правову базу організації і діяльність органів прокуратури нашої держави.

Відповідно до положень Конституції України функції прокуратури відповідають, передусім, позиції формування правової держави.

Формування правової системи, а з нею і визначення функцій прокуратури на території сучасної України почалося ще в середині XVI століття.

У 1578 році на сеймі Речі Посполитої було створено Луцький трибунал - вищий суд України. У наступному, в 1579 році, в Батурині було створено Український трибунал, який складався з семи департаментів. Депутати трибуналу щорічно обирали прокурора (інстигатора), який спостерігав за порядком подачі позовів до суду.

Посада прокурора збереглася в Україні і в XVII ст. В українському трибуналі разом із гетьманом та іншими вищими чинами засідав і прокурор.

У 1722 році Петро І заснував державний орган для здійснення нагляду за дотриманням законної діяльності центральних і місцевих органів державної влади. Царська імператорська прокуратура, куди входили і органи прокуратури України, проіснувала до жовтня 1917 року.

У грудні 1917 року в Українській Народній Республіці було засновано Прокураторію, а вже в майбутньому місяці Центральна Рада прийняла Закон "Про створення прокурорського нагляду в Україні".


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини