RU

Повінь Україні не загрожує: циклон стоїть над Кавказом

09.07.2012, 12:42
Повінь Україні не загрожує: циклон стоїть над Кавказом - Фото
Микола Кульбіда
Синоптичний процес, який призвів до масштабної повені на Кубані, Україні не загрожує. Про це сьогодні на прес-конференції заявив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Кульбіда підкреслив: "Той синоптичний процес, який зумовив випадання за кілька днів величезної кількості опадів, він є стаціонарним. Саме цим і викликана то величезна кількість опадів. Тобто він уже кілька днів практично стоїть над Північним Кавказом. Це висотний циклон, який обумовлює формування таких потужних купчастих дощових хмар. Поширення на нашу територію саме цього конкретного процесу ми не очікуємо. У нас будуть атмосферні процеси рухатися із заходу в найближчі дні. Тобто, поширення навіть на Крим або південний схід України ми не очікуємо ".

Кульбіда уточнив, що якщо проводити аналогію ситуації на Кубані з України, то можна згадати повінь 1997 року в Алушті. "Тоді були, звичайно, менші масштаби, але природа формування була схожою. Були затоплені великі території в результаті сильних дощів в горах. Тоді було переповнене водосховище, і в результаті залпового скиду води з нього й відбулися затоплення великих територій", - сказав Кульбіда.

Нагадаємо, сьогодні в Росії приспустили прапори і скасували розважальні заходи - у країні оголошено траур за жертвами повені на Кубані. За останніми даними, загинула 171 людина. Місцеві мешканці впевнені, що раптове затоплення сталося через позапланове скидання води з Немерджаєвського водосховища. Порушено кримінальну справу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини