RU

"Потужний спалах" древньої галактики виявився відблиском від російського космічного сміття

02.03.2021, 20:39
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Польські науковці з'ясували, що джерелом так званого "найпотужнішого гамма-спалаху" з давньої галактики виявилося відображення сонячного променя від відпрацьованого російського розгінного блоку "Бриз-М",  йдеться в дослідженні.

"Ми отримали однозначні свідчення того, що джерелом спалаху в галактиці GN-z11 насправді був розгінний блок "Бриз-М", що обертається навколо Землі дуже витягнутою еліптичною орбітою", – пишуть дослідники з Університету імені Міцкевича в Познані.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

"Бриз-М" був частиною російської ракети-носія "Протон-М", яка в лютому 2015 року вивела на орбіту телекомунікаційний супутник Inmarsat 5-F2. Астрономи вирахували положення розгінного блоку в той момент, коли, як вони припускали, в древній галактиці стався спалах.

Виявилося, що положення "Бризу-М" ідеально збіглося з ним, а тривалість спалаху склала близько 179 секунд, що якраз відповідало тому, як довго цей об'єкт затуляв галактику GN-z11. Вивчивши архівні знімки, науковці з'ясували, що російське космічне сміття дійсно періодично породжує відблиски, схожі на гамма-спалахи в далеких галактиках.

"Це говорить, що вплив космічного сміття на астрономічні спостереження необхідно враховувати", – підсумували польські науквці.

В середині грудня астрономи з Невадського університету розповіли про найдавніший і надпотужний спалах гамма-випромінювання. Його джерелом науковці назвали галактику GN-z11, що розташована в сузір'ї Великої Ведмедиці. За оцінками астрономів, ми бачимо цю галактику в тому стані, в якому вона перебувала приблизно через 400 млн років після Великого Вибуху.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини