RU

Потопи в Україні: зливовою каналізацією обладнані менше 5% вулиць

15.08.2012, 11:32
Потопи в Україні: зливовою каналізацією обладнані менше 5% вулиць - Фото
Недавній потоп в Одесі (фото - Думская.net)
На початок 2012 року загальна протяжність вулиць з твердим покриттям в Україні становить 167 тис. км, з них тільки 7,6 тис. км вулиць, або 4,5% від загальної протяжності, обладнані системою зливової каналізації. Про це ЛІГАБізнесІнформ  повідомили в прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Сумарна протяжність систем зливової каналізації становить 7 тис. км. На інших вулицях (159 тис. км, або 95,5% від загальної протяжності вулиць з твердим покриттям) зливова каналізація взагалі відсутня.

При цьому протягом 2011 року зливову каналізацію повністю очищали лише в чотирьох регіонах України (Тернопільській, Луганській, Харківській областях та у м. Севастополь). Найгірший стан очистки зливових систем в минулому році спостерігався в Полтавській області (5%), а в Хмельницькій області зливові системи взагалі не чистили. В середньому по Україні показник очищення зливової каналізації становить 61%. Порівняно з 2010 роком цей показник зменшився на 7%.

При цьому в Мінрегіоні звертають увагу на те, що очищення - процедура періодична, і хороша робота в минулому році не гарантує відмінного стану зливових вуличних мереж у цьому році - зливова каналізація засмічується постійно. А зміст зливових систем в населених пунктах - безпосередня відповідальність органів місцевого самоврядування.

За попередніми підрахунками, на поліпшення стану зливової системи необхідно 2,3 млрд.грн. Зокрема, на будівництво - в обсязі 1,7 млрд.грн., капітальний ремонт - 395 млн.грн., поточний ремонт - 105 млн.грн., вміст - 113 млн.грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини