RU

Посол назвав причини перевірки Бібліотеки української літератури у Москві

17.01.2011, 09:25
Посол назвав причини перевірки Бібліотеки української літератури у Москві - Фото
22dca5c5c02438b6d43a2a4b0849341c.jpg

Посол назвав причини перевірки Бібліотеки української літератури у Москві

Ситуація навколо Бібліотеки української літератури у Москві буде остаточно врегульована найближчим часом. Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України у РФ Володимир Єльченко.

"З поновленням після новорічних і різдвяних свят роботи бібліотеки є всі підстави стверджувати, що ситуація навколо цього закладу культури буде остаточно врегульована найближчим часом", - зазначив В.Єльченко, якого цитує УНІАН.

"Представники російської влади висловлюють налаштованість всіляко сприяти нормальному функціонуванню бібліотеки як важливого елемента політики, спрямованої на задоволення культурно-гуманітарних потреб українців, які живуть або відвідують столицю Росії, а також у ширшому контексті, як невід'ємній складовій двосторонньої українсько-російської гуманітарної співпраці", - сказав посол.

"Щодо слідчих дій, які тривають щодо бібліотеки, як роз'яснювалося, ця перевірка здійснюється у зв'язку з отриманою інформацією про певні порушення", - повідомив він.

"До того ж російська сторона неодноразово запевняла, що ці дії ніяк не спрямовані на закриття або обмеження у роботі бібліотеки", - наголосив В.Єльченко.

Він також зазначив, що посольство звернуло увагу на інформацію директора бібліотеки Наталії Шаріної щодо неналежного поводження з нею співробітників правоохоронних органів. "Якщо викладені нею факти відповідають дійсності, то, природно, це не може не викликати стурбованості. Щиро сподіваємося, що слідство у цій справі буде здійснюватися відповідно до суворого російського законодавства", - сказав посол.

В.Єльченко додав, що за дорученням Міністра закордонних справ Костянтина Грищенка Посольство України в РФ продовжуватиме тісний діалог з російськими органами влади з метою забезпечення підтримки діяльності бібліотеки.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Бібліотеці української літератури у Москві пройшов третій обшук.

Директор бібліотеки Н.Шаріна повідомила, що під час обшуку співробітник правоохоронних органів штовхнув її, внаслідок чого вона впала на підлогу і отримала удари.

Культура і мистецтво, шоу-бізнес: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини