RU

Посилили відповідальність за перешкоджання роботі журналістів

11.06.2015, 10:21
Посилили відповідальність за перешкоджання роботі журналістів - Фото
de628e889672dba01b4d6b26695d0372.jpg
Сьогодні в Україні набуває чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законній професійній діяльності журналістів". Документ вчора був офіційно опублікований в Голосі України.

Законом встановлюється кримінальна відповідальність за погрозу або насильство щодо журналіста, за умисне знищення або пошкодження майна журналіста.

Відповідно до закону, вбивство або замах на вбивство журналіста, його близьких родичів або членів сім'ї у зв'язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності карається позбавленням волі на строк від дев'яти до 15 років або довічним позбавленням волі.

Умисне знищення або пошкодження майна, що належить журналісту у зв'язку із здійсненням професійної діяльності, карається штрафом від 50 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років. У разі, якщо такі дії спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від шести до 15 років.

Крім того, захоплення або тримання як заручника журналіста, його близьких родичів або членів сім'ї з метою спонукання цього журналіста вчинити або утриматися від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника карається позбавленням волі на строк від 8 до 15 років.

Законом встановлюється кримінальна відповідальність за винесення суддею завідомо неправосудного рішення, вироку, ухвали або постанови з метою перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. Такі дії караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Також вводиться виплата з держбюджету компенсацій у разі загибелі журналіста при виконанні ним професійних обов'язків, або в разі його поранення, заподіяного під час виконання професійних обов'язків. У разі загибелі журналіста при виконанні професійних обов'язків членам його сім'ї виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 100 прожиткових мінімумів, в разі поранення - допомога в розмірі до 50 прожиткових мінімумів.

Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів або членів сім'ї у зв'язку із здійсненням журналістом професійної діяльності карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років , або позбавленням волі на строк до трьох років. Умисне заподіяння журналістам побоїв, легких або середньої тяжкості ушкоджень у зв'язку із здійсненням професійної діяльності буде каратися обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, а в разі навмисного заподіяння ним тяжкого тілесного ушкодження - позбавлення волі на строк від п'яти до 12 років. У випадку, якщо названі дії відбуваються організованою групою - на строк від семи до 14 років.

Нагадаємо, народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому урядовий законопроект №0924 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій законної професійної діяльності журналістів". За відповідне рішення проголосували 246 депутатів при 226 мінімально необхідних. У понеділок, 8 червня президент України Петр Порошенко підписав закон №421-VIII.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини