Порошенко в День ліквідатора: Була пророблена титанічна робота

14.12.2016, 12:39
Порошенко в День ліквідатора: Була пророблена титанічна робота - Фото
Герметизація енергоблоку Аркою
Сьогодні, 14 грудня, в Україні вшановують ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції. У цей день в 1986 році було закінчено екстрене зведення об'єкту Саркофагу над знищеним внаслідок вибуху четвертим енергоблоком АЕС.

Унікальна споруда над зруйнованим реактором стала перешкодою для подальших викидів радіоактивних аерозолів і пилу в навколишнє середовище.

Через роботи в безпосередній близькості від потужних джерел радіації частина ліквідаторів, покликаних "погасити" найнебезпечнішу фазу аварії, померла від гострої променевої хвороби, багато хто отримав інвалідність. Відкладені ефекти катастрофи будуть спостерігатися ще багато років.

Спецпроект ЛІГА.net: Ядерний рубікон. Усе найголовніше про аварію на ЧАЕС

З нагоди Дня ліквідатора президент Петро Порошенко звернувся до тих, хто ціною свого здоров'я і життя захистив Україну і світ від радіаційної небезпеки.

"Тридцять років тому героїчними зусиллями десятків тисяч фахівців було завершено титанічну роботу - збудовано саркофаг над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, що зупинив поширення смертоносного випромінювання. Нещодавно відбулася надзвичайно важлива подія - завершено зведення за допомогою міжнародної спільноти нового конфайнменту на ЧАЕС, що гарантує безпеку на найближчі сто років. Але це лише один з етапів знешкодження наслідків аварії. Наступні завдання, що стоять перед державою, - демонтаж старого укриття і пошук прогресивних технологій поводження з розплавленими матеріалами", - наводить слова глави держави його прес-служба.

До роботи над Аркою висотою 110 м, шириною 257 м і довжиною 164 м було залучено 10 тисяч фахівців з 40 країн. Для будівництва свої зусилля разом з Україною об'єднали 28 країн-донорів, які зібрали понад 1 млрд 417 млн ​​євро.

Дивіться також: Захист від радіації: блок ЧАЕС ізолювали на сто років

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников