RU

Порошенко підписав закон про наставників для сиріт

05.10.2016, 13:51
Порошенко підписав закон про наставників для сиріт - Фото
Фото: dyvys.in
Президент України Петро Порошенко підписав закон про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким вводиться наставництво. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Закон запроваджує інститут наставництва для роботи з дітьми, які виховуються в інтернатних закладах, з метою їх підтримки та підготовки до самостійного життя", - йдеться в повідомленні.

Основними завданнями наставництва є: визначення та розвиток здібностей дитини, реалізація її інтересів у професійному самовизначенні; надання дитині доступної інформації про її права та обов'язки; формування у дитини практичних навичок, спрямованих на адаптацію її до самостійного життя, зокрема щодо вирішення побутових питань, розпорядження власним майном і коштами, отримання освітніх, соціальних, медичних, адміністративних та інших послуг; ознайомлення дитини з практиками соціального спілкування і подолання складних життєвих ситуацій; сприяння становленню дитини як відповідальної, успішної особистості; формування у дитини навичок здорового способу життя.

Наставництво - це діяльність, здійснювана особою-наставником добровільно і безоплатно. Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з проблем соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя. Також встановлено, що наставниками не можуть бути особи, які мають судимість, ті, хто вживають алкоголь або наркотики.

Наставник має право відвідувати дитину за місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення. Також за згодою дитини та батьків, інших законних представників дитини, адміністрації установи для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, іншої установи для дітей наставник може спілкуватися з дитиною поза місцем її проживання, навчання, лікування, оздоровлення, в тому числі запрошувати дитину в свою сім'ю в святкові і неробочі дні, дні канікул, надавати дитині допомогу в отриманні додаткових освітніх, соціальних, реабілітаційних, оздоровчих послуг, брати участь в забезпеченні її одягом, взуттям, аксесуарами для навчання і розвитку.

У прес-службі відзначили, що зараз в Україні функціонує майже 770 закладів інтернатного типу, в яких знаходиться понад 100 тис. дітей. Лише кожна десята дитина, що перебуває в інтернатному закладі, є сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування. Решта дітей мають батьків, але з різних причин (бідність, складні життєві обставини, особливі освітні потреби) живуть не вдома, а в інтернатному закладі.

"Проживання в інтернатному закладі завдає непоправної шкоди емоційно-психологічному стану дитини. Такі діти виростають непідготовленими до життя поза закладом і виходять у доросле життя, не маючи необхідних соціальних умінь і навичок. Практична реалізація норм цього законопроекту сприятиме розвитку державно-приватного партнерства, оскільки для здійснення наставництва передбачається залу
чати громадські та благодійні організації", - підкреслили в прес-службі президента.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини