RU

Порошенко попросить Вселенського патріарха про автокефалію

17.04.2018, 15:53
Порошенко попросить Вселенського патріарха про автокефалію - Фото
Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Президент Петро Порошенко звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про видання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. Він також закликав Верховну Раду підтримати це рішення на зустрічі з лідерами парламентських фракцій.

Відразу після Великодня, заявив глава держави, він відбув до Стамбула на зустріч з Варфоломієм і членами синоду, і спілкувався з ними більше семи годин. За його словами, після цього "Україна як ніколи близька до... власної автокефальної помісної церкви", і є "абсолютно всі необхідні ключові елементи, які повинні забезпечити цей процес".

За словами президента, після його зустрічі з Філаретом всі єпископи УПЦ КП і Української православної автокефальної церкви поставили підписи, засвідчивши звернення до Вселенського патріарха.

Для створення автокефальної церкви потрібно подати звернення Варфоломію як від президента, так і від церковних ієрархів.

"І я, як президент, прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха з проханням надання Томосу української помісної автокефальної церкви", - зазначив він і закликав Верховну Раду підтримати це рішення.

Порошенко підкреслив, що така церква "не стане державною", а віруючі будуть вільно вибирати свій храм, в тому числі і ті, хто захоче залишитися в церкві, яка збереже єдність з РПЦ.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини