17.04.2018, 15:53

Порошенко попросить Вселенського патріарха про автокефалію

Порошенко попросить Вселенського патріарха про автокефалію - Фото
Петро Порошенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Глава держави висловив сподівання, що помісна автокефальна церква в Україні може з'явитися до 1030-річчя Хрещення Русі: тобто, ще в цьому році

Реклама
Реклама

Президент  Петро Порошенко звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про видання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні. Він також закликав Верховну Раду підтримати це рішення на зустрічі з лідерами парламентських фракцій.

Відразу після Великодня, заявив глава держави, він відбув до Стамбула на зустріч з Варфоломієм і членами синоду, і спілкувався з ними більше семи годин. За його словами, після цього "Україна як ніколи близька до... власної автокефальної помісної церкви", і є "абсолютно всі необхідні ключові елементи, які повинні забезпечити цей процес".

За словами президента, після його зустрічі з Філаретом всі єпископи УПЦ КП і Української православної автокефальної церкви поставили підписи, засвідчивши звернення до Вселенського патріарха.

Для створення автокефальної церкви потрібно подати звернення Варфоломію як від президента, так і від церковних ієрархів.

"І я, як президент, прийняв рішення звернутися до Вселенського патріарха з проханням надання Томосу української помісної автокефальної церкви", - зазначив він і закликав Верховну Раду підтримати це рішення.

Порошенко підкреслив, що така церква "не стане державною", а віруючі будуть вільно вибирати свій храм, в тому числі і ті, хто захоче залишитися в церкві, яка збереже єдність з РПЦ.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама