RU

Поради лікарів, як вберегтися від грипу

02.11.2009, 09:59

Президент медичної клініки "Борис" Михайло Радуцький і її головний лікар Ольга Перельман розказали в ефірі радіо "Свобода", як вберегтися від грипу.

"Якщо сказали, що треба надівати пов'язку марлеву, то її дійсно треба надівати. Те, що сьогодні-завтра її немає в аптеці, можна замінити, вдома взяти рушник або шарф. Але це все працює тільки півтори години, через півтори години треба замінити цю пов'язку, оскільки вона вже не захищає", - сказав М.Радуцький.

"Друге: немає сьогодні в аптеці оксолінової мазі, вона буде післязавтра, оскільки це українське виробництво, вона з'явиться. Так само, як маски: це китайське виробництво, зараз Китай сюди завезе стільки, скільки захочемо, це зрозуміло", - додав він.

"Треба взяти звичайне масло соняшникове і змазати оболонки носа цим маслом. І воно також буде захищати. Часник, цибуля, сало - це все ми вже говорили. Замінити - менше м'яса, більше фруктів, це також можливо", - порадив експерт.

"Сказали, що не треба ходити зараз на масові заходи, то не треба ходити, оскільки епідемія розповсюджується зараз якраз в масових установах - кінотеатр, магазин, концертний зал", - наголосив він. "Третє: але свіже повітря необхідне. Якщо діти залишаються вдома, то приміщення треба провітрювати не менше ніж кожні 4 години", - заявив М.Радуцький.

"Наступне: не треба скуповувати всі ліки, які є, оскільки треба виконувати розпорядження лікаря. … Якщо більше ніж 10 днів якісь ліки приймати, то буде ще гірше. Тому коли стало погано, причому не через добу, а в перші дві години треба звертатися до лікаря", - сказав він.

О.Перельман додала: "Не можна забувати про вологе прибирання будинку. І дітям, і дорослим треба виходити на свіже повітря. Якщо з'явився вдома хворий, то треба або окрему кімнату, або, якщо немає можливості, то одягнути і на нього маску, щоб інші не захворіли. І так само не повинні люди, які вже захворіли, йти на люди і шкодити людям колом, повинні піклуватися і про це".

Нагадаємо, згідно з оперативними даними Моз України, в країні зафіксовано понад 191 тис. хворих на грип та ГРВІ. З них 83 тис. - діти. Шпиталізовано більше 7 тис. осіб. 123 людини перебувають у важкому стані. Внаслідок епідемії померло 60 людей.

Боротьба з небезпечними захворюваннями: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини