RU

Помер останній президент УНР у вигнанні

12.03.2012, 11:00
Помер останній президент УНР у вигнанні  - Фото
Фото: ukrslovo.com.ua
Уродженець Івано-Франківської області Микола Плав'юк помер в канадському місті Гамільтон на 87-му році життя. Він увійшов в історію Української держави як один з її керівників, який передав 22 січня 1992 свої повноваження Верховній Раді й новому лідеру вже незалежної країни.

Під час Другої світової війни Плав'юк брав участь у підпільній діяльності, в 1949 році емігрував до Канади, пізніше очолив Українське національне об'єднання, був одним з лідерів Організації українських націоналістів (ОУН) і головою Проводу українських націоналістів.

У 1988 році Плав'юка обрали віце-президентом УНР у вигнанні. У тому ж році він став п'ятим і останнім президентом УНР у вигнанні, повідомляє Історична правда.

З ініціативи Миколи Плав'юка в 1992-му відбулася надзвичайна сесія Української національної ради, на якій її керівництво вирішило припинити діяльність еміграційних інституцій УНР. В цьому ж році Плав'юк брав участь в урочистому засіданні українського парламенту в Києві, де передав першому президентові країни Леоніду Кравчуку грамоту про те, що незалежна Україна є правонаступницею УНР. У травні 1993 року Плав'юка обрали головою ОУН.

Указом Кравчука керівнику ОУН було надано українське громадянство (1993), він отримав орден "За заслуги" ІІІ ступеня (1996) і ордена Ярослава Мудрого ІІ (2002) та І ступеня (2007).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини