Помер засновник комп'ютерної науки в Україні Борис Малиновський

18.11.2019, 16:45
Помер засновник комп'ютерної науки в Україні Борис Малиновський - Фото
Фото: depositphotos.com

На 99-му році пішов з життя засновник комп'ютерної науки в Україні Борис Малиновський, повідомляється на сайті Національної академії наук України.

У 1958-1961 роках він був головним конструктором першої в СРСР керуючої машини широкого призначення "Дніпро" - первістка українського комп'ютеробудування. Надалі став ініціатором і керівником робіт зі створення ряду піонерських цифрових керуючих систем різного призначення на базі ЕОМ "Дніпро".

У 1973-1986 роках він брав участь в розробці перших в СРСР мікрокомп'ютерів широкого призначення "Електроніка С5" та сигнальних процесорів для наземних і бортових цифрових систем зв'язку нового покоління.

У 1998 році Малиновський організував Міжнародний симпозіум "Комп'ютери в Європі. Минуле, сьогодення і майбутнє" за участю патріарха обчислювальної техніки Моріса Вілкса.

Починаючи з 1990-х років Борис Миколайович займався історією науки і техніки та її популяризацією. Так в 1998 році за його ініціативи та участі створена навчальна кімната-музей при Київському Будинку вчених НАН України і перший в Україні тримовний Інтернет-портал з історії комп'ютеробудування.

Також Борис Малиновський - автор понад 200 наукових праць і винаходів в області комп'ютерної науки і техніки. Написав перші в Україні монографії з історії обчислювальної техніки. Серед них - "Академік С. Лебедєв" (1992), "Академік В. Глушков" (1993), "Історія обчислювальної техніки в обличчях" (1995) та інші.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииСмерть доктора Басика. История медика, который покончил с собой после коронавируса