RU

Помер перший космонавт-українець Павло Попович

30.09.2009, 13:00

Помер перший космонавт-українець і Двічі Герой Радянського Союзу Павло Попович.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Національного космічного агентства України, 29 вересня на 79 році життя раптово помер льотчик-космонавт СРСР і перший космонавт-українець П.Попович.

Генерал-майор авіації помер в одній з лікарень Москви від інсульту. У прес-службі із покликанням на родичів космонавта відзначили, що, швидше усього, Двічі Героя СРСР поховають в Москві.

Нагадаємо, Павло Романович Попович народився 5 жовтня 1930 року в селі Узин Київської області. Він закінчив 7-річну школу і ремісниче училище в Білій Церкві, Індустріальний технікум трудових резервів в Магнітогорську, Центральні авіаінструкторські курси вдосконалення офіцерського складу ВПС, а також Військово-повітряну інженерну академію ім. Жуковського у Москві.

Усього за своє життя космонавт здійснив два космічні польоти. Один з них він здійснив як пілот на космічному кораблі "Схід-4" за програмою першого групового польоту на кораблі "Схід-3" (12-15 серпня 1962), а другий - як командир космічного корабля "Союз-14" і військової орбітальної станції "Салют-3" (3-19 липня 1974).

Пішовши з космонавтики продовжував службу на посаді заступника начальника Центра підготовки космонавтів з науково-дослідної роботи. Був вибраний депутатом Верховної Ради УРСР 11-го скликання (1964-1988).

Почесний громадянин Білої Церкви, Полтави, Запоріжжя. Герой Праці Демократичної Республіки В'єтнам. Був Президентом Асоціації музеїв космонавтики і президент Українського союзу космонавтів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини