Половина видів тварин може зникнути до 2100 року - біологи

27.02.2017, 13:14
Половина видів тварин може зникнути до 2100 року - біологи - Фото
Фото: EPA
Кожному п'ятому виду тварин на Землі в даний час загрожує зникнення, і до кінця століття, якщо терміново не буде вжито заходів, із загрозою вимирання зіткнеться 50% видів. Про це пише видання The Guardian.

У Ватикані під егідою Папської Академії наук зберуть видатних біологів, екологів і економістів, які обговорять соціальні та економічні заходи, які необхідні для збереження біосфери планети.

"Багаті західні країни в даний час викачують есурси планети і знищують її екосистему з безпрецедентною швидкістю", - заявив біолог Пол Ерліх зі Стенфордського університету в Каліфорнії.

Йдеться про вимирання таких видів тварин і рослин, які грають важливу роль в існуванні біосфери Землі: вони поглинають викиди вуглекислого газу, регенерують грунт і зберігають контроль над кількістю комах-шкідників.

"До початку наступного століття ми стикаємося з перспективою втратити половину нашої дикої природи. Проте, люди розраховують на живий світ, щоб підтримувати себе. Це дуже страшно. Вимирання видів - ще більша загроза для цивілізації, ніж зміна клімату - з тієї простої причини, що цей процес є незворотнім", - сказав професор біології з ботанічного саду в Міссурі Пітер Рейвен.

Згідно з даними ООН, населення планети збільшиться з нинішніх 7,4 млрд до 11,2 млрд до 2100 року, причому приріст буде забезпечуватися в основному за рахунок країн Африки, де коефіцієнт народжуваності як і раніше вдвічі більший, ніж решти світу.

17 лютого 2017 року повідомлялося, що вимерлі понад чотири тисячі років тому мамонти можуть бути відроджені завдяки генетичній інженерії із застосуванням технології СRISPR/Cas9.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса