RU

Погані начальники можуть спровокувати у підлеглих захворювання серця

25.11.2008, 12:28

Погані начальники можуть стати причиною серцевих захворювань у своїх підлеглих. Експерти з Інституту Каролінська і Стокгольмського університету в Швеції дійшли висновку, вивчивши стан здоров'я понад 3 тис. осіб, які працюють.

Як передає Бі-бі-сі, медики також зазначають, що довше та чи інша людина працює з поганим начальником, то вищим є ризик виникнення у неї серцевих захворювань. Якщо людина відчуває, що на роботі її не цінують, це спричиняє стрес і появу шкідливих звичок. Вона, наприклад, може почати курити, що шкідливо для її здоров'я. Так, експерти протягом майже десяти років вивчали здоров'я чоловіків у віці від 19 до 70 років, які працюють у Стокгольмі. За цей період вони зафіксували 74 випадки інфаркту, гострої ангіни або ішемічної хвороби серця зі смертельним наслідоком. Водночас у тих, хто низько оцінив компетентність своїх начальників, шанс виникнення захворювань серця був на 25% вище. У тих, хто працював з поганими начальниками чотири роки і більше, цей показник становив 64%.

Ці результати були отримані при тестуванні всіх чоловіків, незалежно від рівня їхньої освіти, соціальної групи, прибутку, завантаженості на роботі і способу життя. Експерти вважають, що якщо їхні висновки підтвердяться, фахівці з серцевих захворювань повинні будуть приділити серйозну увагу поведінці менеджерів своїх пацієнтів.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини