RU

Податкова виграла суд у киянки, яка продала Lexus за 100 грн.

22.01.2013, 15:00
Податкова виграла суд у киянки, яка продала Lexus за 100 грн. - Фото
Фото: uk.wikipedia.org
Як повідомляє прес-служба податкової служби Києва, протягом минулого року податківці столиці неодноразово виявляли факти продажу відверто недешевих автомобілів за символічну ціну в 1000, 500 і навіть 100 гривень. "Таким чином, колишні власники "залізних коней" намагалися "нагріти" державу, зменшуючи до непристойної суму сплати податку на доходи фізичних осіб", - розповіли у відомстві.

Так у полі зору фахівців податкової служби потрапила мешканка столиці, яка продала власний автомобіль Lexus LX-470 2005 року випуску за 100 гривень, при цьому не сплативши до бюджету ні копійки податку. Встановивши реальну вартість автомобіля - 266 тисяч гривень (згідно з актом експертної оцінки), податківці додатково нарахували до сплати в бюджет майже 40 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.

Однак жінка, не погодившись з податковими донарахуваннями, звернулася до суду з позовом про визнання протиправними дій податківців, оскільки, на її думку, автомобіль продавався за договірною ціною, яка не має мінімальної межі і не залежить від експертної оцінки.

Розглянувши матеріали справи, Окружний адміністративний суд Києва визнав дії працівників податкової служби правомірними і повністю відмовив громадянці в задоволенні її позовних вимог. Зокрема, суд визнав, що ринкова вартість - це вартість авто, визначена актом експертної оцінки в сумі 266 000 гривень (а не 100 гривень згідно з біржовою  угодою), так як поняття дійсної вартості, що вживається у судовій практиці, за своїм змістом і кількістю рівнозначно поняттю ринкової вартості.

Нагадуємо, з 1 січня 2013 року скасовано податок від продажу або обміну одного автомобіля і введений податок на доходи від продажу або обміну двох і більше автомобілів у розмірі 5%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини