RU

ДПС про шоу-біз: їздять на Лексусах і BMW, а платять копійки

16.10.2012, 17:22
ДПС про шоу-біз: їздять на Лексусах і BMW, а платять копійки - Фото
c10ae92c87ff545ca3b4243dfa010153.jpg
Українські артисти не платять податки зі своїх мільйонних доходів. Про це розповів сьогодні журналістам на прес-конференції директор департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС В'ячеслав Бусарєв.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Бусарєв зазначив, що українські артисти і виконавці, як і всі громадяни України мають платити податки. "Нам цікава фінансова сторона сфери шоу-бізнесу, вона не є достатньо прозорою", - підкреслив він.

Він підкреслив, що податкові органи на постійній основі проводять моніторинг ЗМІ та інтернету для встановлення реальних джерел доходів українських артистів.

Бусарєв привів для прикладу одну з артисток, не називаючи її прізвища. Вона перебуває на податковому обліку як фізична особа-підприємець, використовує спрощену систему оподаткування, є засновником підприємства, яке у статутному фонді має 423 тис.грн. "У володінні має автомобіль Мерседес-Бенц, вартістю 618 тис.грн. Та БМВ вартістю 1 млн.грн. Однин її корпоративний виступ, за нашими даними, становить близько $20-25 тис. У результаті непрямого аналізу її дохід становить 20 млн.грн . за кілька років, а на сьогоднішній день її доходи складають близько 2,5млн.грн. Задекларований дохід - 476 тис.грн.", - розповів він.

Аналогічну ситуацію Бусарєв навів ще по одному артистові. "Виконавець має у володінні автомобіль Лексус вартістю 760 тис.грн., є власником трьох земельних ділянок та двох квартир. Із того обсягу, який він декларував, таких доходів у нього немає. На сьогоднішній день, за даними з інтернету, його дохід становить від двох до 12 млн.грн. А він показав всього 345 тис.грн. Стати власником такого майна на 345 тис. неможливо", - сказав він.

Також без прізвища Бусарєв розповів про відому українську групу. "Виконавець, композитор, телеведучий, який організовує безліч заходів, в нього є найняті працівники, і він сам є найнятим працівником. Середня зарплата - 2,5 тис.грн., але у нього також є безліч майна, три квартири, два транспортні засоби . Його обороти, за інформацією ЗМІ, досягають 20 млн.грн. Сплата єдиного податку повинна бути 3 млн.грн. Однак на сьогоднішній день він подав декларацію на 662 тис.грн. та сплатив 37 тис.грн. податків", - розповів він , відповівши, що ще одна учасниця групи має той же дохід, але по декларації - 359 тис.грн.

"За цим прикладам ми будемо далі працювати. Сподіваємося, аби в добровільній формі вони прийшли і сплатили податки в повній формі за своїми доходами", - сказав Бусарєв.

Бусарєв повідомив, що в цілому на обліку в податкових органах складається 1839 суб'єктів господарювання - фізичних осіб, які займаються театральною та творчою діяльністю. З них 993 - на спрощеній системі оподаткування. Сума задекларованого доходу за першому півріччі 2012 року цією категорією платників становить 91 млн.грн., сума сплаченого єдиного податку - 2,4 млн.грн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини