RU

Підтверджено: оральні протизаплідні захищають від двох видів гінекологічного раку

18.12.2020, 08:30
Підтверджено: оральні протизаплідні захищають від двох видів гінекологічного раку - Фото
Фото: pixabay.com

Використання оральних контрацептивів захищає від раку яєчників і ендометрія, причому цей ефект може зберігатися десятиліття після припинення прийому таких гормональних препаратів. Це підтвердили в масштабному дослідженні вчені Уппсальского університету, пише журнал Cancer Research.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Були перевірені дані 256 661 жінки, що народилася з 1939 до 1970 року, доступні в Британському біобанку. Інформацію про діагнози раку збирали на основі даних самооцінки і з національних реєстрів до березня 2019 року.

З'ясувалося, що у жінок, які приймали оральні контрацептиви, значно нижчий ризик розвитку раку яєчників і ендометрія, ніж у тих, що не приймали. Причому через 15 років після припинення прийому ризик все одно був наполовину нижчим, і значне зниження ризику простежувалося до 35 років після відмови від прийому "гормонів".

ДОВІДКА. Рак яєчників і ендометрія – одні з найбільш поширених гінекологічних видів раку з довічним ризиком трохи більше 2%. Другий зустрічається трохи частіше, але так як він має більш виражені симптоми і частіше виявляється на ранній стадії, рівень смертності від нього низький. При цьому рак яєчників – одне з найбільш смертоносних онкологічних захворювань: найчастіше він прихований від виявлення до того, поки не стає занадто пізно.

Раніше прийом таких протизаплідних пов'язували з підвищеним ризиком отримати рак грудей. Дослідники пишуть: було виявлено лише невелике підвищення такого ризику, причому він зник протягом декількох років після припинення прийому.

Читайте також: Химерна вакцина "від усіх грипів" успішно пройшла перші випробування

"Наші дані показують, що довгостроковий ризик раку молочної залози може не відрізнятися між тими, що вживали такі препарати, і тими, що не вживають, навіть якщо є підвищений короткостроковий ризик (<2 років)", – уточнили вони.

Перші гормональні протизаплідні у вигляді таблеток з'явилися більше 50 років тому. Основні діючі речовини – синтетичні форми жіночих статевих гормонів естрогену і прогестин, які припиняють овуляцію і, відповідно, захищають від вагітності.

Читайте також: Вистачить однієї таблетки на місяць. Вчені створили новий контрацептив

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини