RU

Підполковник ЗСУ заявив про зрив спецоперації зі штурму в'язниць Донецька

09.11.2020, 16:32
Підполковник ЗСУ заявив про зрив спецоперації зі штурму в'язниць Донецька - Фото
Михайло Ніколов (Фото: Михайло Михайлівський, Mikhail Lermontov-Nikolov/Facebook)

Про зрив операції Головного управління розвідки із штурму в'язниць у Донецьку заявив підполковник ЗСУ Михайло Ніколов в інтерв'ю журналісту Юрію Бутусову.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Ніколов стверджує, що операція була зірвана в результаті зради в керівництві України.

За його словами, в грудні 2018 року була створена бойова група, яка пройшла тривалу підготовку до штурму в'язниць у Донецьку для звільнення українських полонених. Операцію санкціонував на той час президент Петро Порошенко, пізніше про неї було повідомлено президенту Володимиру Зеленському. Операція передбачалася як "останній козир" на випадок, якщо переговори з Росією про звільнення полонених зайдуть у безвихідь.

Ніколов стверджує, що 8 липня 2020 року базовий табір групи був взятий штурмом спецназом СБУ, дивом обійшлося без жертв. У Києві був затриманий зі стріляниною командир групи Андрій Байдала, позивний "Швед".

Проти групи, за словами Ніколова, відкриті кримінальні справи за статтями "тероризм" і "створення організованої злочинної групи".

Ніколов заявив, що Міністерство оборони подало до СБУ доповідь про групу, підтвердило її повноваження і видачу її учасникам зброї.

Також він заявляє, що нинішній начальник ГУР МО Кирило Буданов не проявляє інтересу до роботи групи.

Ніколов вважає, що відбувається системний "злив" інформації щодо спецоперацій української розвідки, і що провали спецоперацій у 2020 році були організовані кимось, хто отримав доступ до інформації особливої ​​важливості.

У ГУР МО не змогли відповісти на питання LIGA.net. Спікер відомства відповів, що "не знає, про що йде мова". Ми направили детальні інформаційні запити до ГУР МО і СБУ.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини