Під Чорнобилем зафіксували жахливі стрибки радіації. Влада заспокоїла – все в порядку

Зафіксовані в листопаді екоактивістами найсильніші скачки радіаційного забруднення в Чорнобильській зоні відчуження – помилкова тривога. Про це заявив на брифінгу в Zoom заступник голови Держагентства з управління зоною відчуження Максим Шевчук.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
Вчора, 25 листопада, громадська організація SaveDnipro, яка координує збір даних із віддалених датчиків забруднення навколишнього середовища, повідомила: "17-18 листопада біля Чорнобиля зафіксовані жахливі стрибки радіації" – і показала карти.
Як пояснив Шевчук, показники з датчиків вірні: короткочасні стрибки були, але відбулися вони через те, що співробітники ДАЗВ проводять у зоні щорічний технічний огляд детекторів фону. Відбувається це так: до датчика підносять спеціальне джерело радіації і фіксують його роботу.
Спецпроєкт LIGA.net: Ядерний рубікон. Основне про аварію на ЧАЕС
"Відповідно до методики метрологічної повірки зазначені датчики опромінювалися стандартним джерелом високої потужності. Проведення цих робіт призвело до підвищення на 1,5-2 години", – підкреслили в ДАЗВ у коментарі до посту SaveDnipro.
Він уточнив, що представники SaveDnipro не звернулися до ДАЗВ за коментарем і відразу виклали в мережу тривожну інформацію. Заступник голови відомства додав, що ніяких аварій або інших витоків радіації в зоні не було, а різкі стрибки на датчиках будуть відзначатися ще з тиждень, поки йде перевірка.
Читайте також: На Марсі запропонували вирощувати живі щити від радіації з "чорнобильського" грибка
Координатор волонтерського штабу при громадській раді ДАЗВ Олександр Сирота ще вчора близько опівночі виклав фото із показниками дозиметра на КП Дитятки і написав, що "якщо ви ще не зібралися в нічну аптеку за розчином йоду, то вже і не збирайтеся: зрада скасовується, радіаційний фон без змін".

- 8 серпня 2019-го на полігоні в РФ стався вибух під час випробування реактивного двигуна бойової ракети Буревісник (фото і відео).
- 18-19 листопада 2020 року відпрацьоване ядерне паливо з ЧАЕС почали завантажувати до нового сховища СВЯП-2.
- В Україні затвердили проєкт будівництва сховища для високоактивних радіоактивних відходів, які в переробленому вигляді повертаються з РФ.
- Складена карта забруднення Європи ядерними вибухами і радіаційними аваріями.
- Арка на ЧАЕС – до топ-50 впливових проєктів за півстоліття: відео.
- Раніше вчені показали тварин у зоні відчуження ЧАЕС, а потім і "атомний самогон", який женуть під Чорнобилем.
Комментарі