RU

Під Чорнобилем зафіксували жахливі стрибки радіації. Влада заспокоїла – все в порядку

26.11.2020, 12:32
Під Чорнобилем зафіксували жахливі стрибки радіації. Влада заспокоїла – все в порядку - Фото
Ілюстративне фото: pixabay.com

Зафіксовані в листопаді екоактивістами найсильніші скачки радіаційного забруднення в Чорнобильській зоні відчуження – помилкова тривога. Про це заявив на брифінгу в Zoom заступник голови Держагентства з управління зоною відчуження Максим Шевчук.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вчора, 25 листопада, громадська організація SaveDnipro, яка координує збір даних із віддалених датчиків забруднення навколишнього середовища, повідомила: "17-18 листопада біля Чорнобиля зафіксовані жахливі стрибки радіації" – і показала карти.

Як пояснив Шевчук, показники з датчиків вірні: короткочасні стрибки були, але відбулися вони через те, що співробітники ДАЗВ проводять у зоні щорічний технічний огляд детекторів фону. Відбувається це так: до датчика підносять спеціальне джерело радіації і фіксують його роботу.

Спецпроєкт LIGA.net: Ядерний рубікон. Основне про аварію на ЧАЕС

"Відповідно до методики метрологічної повірки зазначені датчики опромінювалися стандартним джерелом високої потужності. Проведення цих робіт призвело до підвищення на 1,5-2 години", – підкреслили в ДАЗВ у коментарі до посту SaveDnipro.

Він уточнив, що представники SaveDnipro не звернулися до ДАЗВ за коментарем і відразу виклали в мережу тривожну інформацію. Заступник голови відомства додав, що ніяких аварій або інших витоків радіації в зоні не було, а різкі стрибки на датчиках будуть відзначатися ще з тиждень, поки йде перевірка.

Читайте також: На Марсі запропонували вирощувати живі щити від радіації з "чорнобильського" грибка

Координатор волонтерського штабу при громадській раді ДАЗВ Олександр Сирота ще вчора близько опівночі виклав фото із показниками дозиметра на КП Дитятки і написав, що "якщо ви ще не зібралися в нічну аптеку за розчином йоду, то вже і не збирайтеся: зрада скасовується, радіаційний фон без змін".

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини