RU

Перегляд чужої сторінки і листувань може розцінюватися як кібербулінг – ЄСПЛ

05.10.2020, 15:57
Перегляд чужої сторінки і листувань може розцінюватися як кібербулінг –  ЄСПЛ - Фото
сторінка facebook (depositphotos.com)

У 2020 році Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вперше розглянув явище кібербулінгу як одного з видів насильства. На думку суду, насильство може виражатися і в порушенні особистого житті, втручанні в комп'ютер жертви або копіюванні особистих листувань, повідомляється на сайті Практики ЄСПЛ. Український аспект.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net –  тут тільки те, про що ви не можете не знати

Заявниця звернулася до суду зі скаргою на те, що стала жертвою домашнього насильства з боку чоловіка. Вона повідомила, що крім того, що той погрожував їй та кілька разів ударив по голові, він вліз на її сторінку в Facebook, скопіювавши особисті листування, фото і документи.

Спочатку жінка звернулася в поліцію з проханням організувати експертизу їх "сімейного комп'ютера" на предмет незаконного доступу чоловіка до її соцмережах, але там їй відмовили, повідомивши, що загрози і нанесення травми не мають відношення до отримання доступу до її сторінці в Facebook.

Після цього заявниця звернулася до місцевого суду, який за підсумками розгляду справи прийняв рішення заборонити чоловікові контактувати з нею протягом півроку. За словами потерпілої, її чоловік відмовився виконувати рішення суду, тому вона звернулася до місцевих органів влади, де чоловікові призначили в як покарання адміністративний штраф.

Але заявницю не задовольнило і це – вона звернулася до ЄСПЛ зі скаргою, що держоргани "недостатньо ефективно" розглядають її справу, ніхто не забезпечив її особисту безпеку і, крім того, через насильство в сім'ї вона понесла моральні страждання та матеріальні збитки.

У своєму рішенні Страсбурзький суд акцентував увагу, що домашнє насильство може бути не тільки фізичним, але і психологічним. І такі дії як "незаконний моніторинг, доступ або збереження листування одного з партнерів" можуть і повинні враховуватися органами держвлади при розслідуванні справ про домашнє насильство.

Крім цього, суд прийшов до висновку, що місцеві держоргани дійсно не врахували статті 3 і 8 Конвенції з прав людини, в яких йдеться про те, що кожен має право на повагу до його особистого життя і кореспонденції. Тому ЄСПЛ постановив стягнути з держави на користь заявниці 10 000 євро моральної шкоди.

Дарья Мостовая
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини