RU

Пенсійний фонд почав надавати допомогу онлайн

02.07.2020, 13:58
Пенсійний фонд почав надавати допомогу онлайн - Фото
Фото: pixabay.com

Пенсійний фонд України ввів нову електронну послугу - автоматичне призначення пенсії. Про це повідомляється на сайті Мінцифри.

З 1 липня пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатися і особисто відвідувати органи Пенсійного фонду. Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію заздалегідь і провести перевірку наявних у фонді даних. Із початку роботи сервісу заяви подали вже 813 майбутніх пенсіонерів.

Для призначення пенсії потрібно авторизуватися на порталі фонду (portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), заповнити анкету, додати копії документів, підписати заяву КЕП і відправити її до фонду. Після обробки заяви користувач отримає повідомлення про автоматичне призначення пенсії, дати і розмір виплат. Незабаром послуга буде доступна також користувачам, які не мають КЕП. Вони зможуть авторизуватися через BankID або систему електронної ідентифікації id.gov.ua.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Документи, що підтверджують трудову діяльність (трудову книжку, документи про навчання, військову службу тощо), можна подати завчасно. Трудову книжку може подати як роботодавець, так і сам користувач. Пенсійний фонд вже почав роботу із впровадження електронної трудової книжки.

  • В Україні працює додаток і онлайн-сервіс Дія, в якому можна скористатися низкою державних послуг.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини