RU

Пенсія через "Дію". Мінсоцполітики оновило закони про загальні пенсійні накопичення

26.04.2021, 16:08
Пенсія через
Марина Лазебна (Фото: пресслужба форуму Україна 30)

Міністерство соціальної політики представило оновлену концепцію другого рівня пенсійної системи, який передбачає введення обов'язкових пенсійних накопичень для всіх громадян, повідомляє пресслужба міністерства.

У Мінсоцполітики уточнили, що вже направили доопрацьований пакет законопроєктів до комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (очолює Галина Третьякова). Попередні редакції перебували в парламенті з кінця 2019 року, але не були підтримані депутатами.

"Доопрацьовані проєкти враховують величезну кількість зауважень основних стейкхолдерів, вони містять ретельно опрацьовані компроміси, – цитує пресслужба очільницю міністерства Марину Лазебну. – Ми впевнені, що вони можуть бути основою для розгляду народними депутатами в першому читанні. Я щиро сподіваюся, що Рада розгляне це питання в першому читанні протягом найближчих двох місяців".

Читайте також: "Держава повинна". Чому українці не хочуть збирати гроші на пенсію і як це виправити

Головні позиції реформи в редакції Мінсоцполітики виглядають так:

- Без підвищення податків. Пенсійні накопичення будуть формуватися за рахунок частини ЄСВ і ПДФО (раніше передбачалося відрахування по 2% від кожного податку).

- Пенсійні накопичення через Дію. Планується створити "єдине вікно", через яке кожен учасник системи зможе управляти своїми накопиченнями, в тому числі, в будь-який момент переводити їх з одного фонду в інший. Мінсоцполітики розраховує інтегрувати Єдиний соціальний реєстр (список учасників системи під повним контролем держави) з порталом держпослуг Дія.

- Різні формати виплат. Громадянам буде дозволено самостійно обирати формат виплати пенсійних накопичень: вся сума одноразово, на певний термін, довічна виплата (повинна бути не менше прожиткового мінімуму).

У Мінсоцполітики також уточнили, що найближчим часом профільний комітет Ради отримає низку уточнень до податкового законодавства. Їх розробкою займаються експерти Офісу простих рішень (структуру очолює Міхеїл Саакашвілі).

Читайте також: Кращі пенсійні системи Європи і крах в Чилі: на що важливо дивитися Україні

Сергей Шевчук
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини