RU

Павукоподібного робота навчили адаптуватися до зміни умов

30.01.2015, 11:11
Павукоподібного робота навчили адаптуватися до зміни умов - Фото
Фото: pages.isir.upmc.fr
У 2013 році відомий фахівець в галузі робототехніки Жан-Батіст Муре сконструював пауковідного робота, який в змозі самостійно пристосовуватися і продовжувати рух у випадку втрати однієї або декількох кінцівок. Проте можливості адаптації робота до навколишнього середовища не обмежуються виключно цим, що підтверджує новий механізм Мурі - робот Creadapt.

Пересуваючись по плоскій і твердій поверхні, при зіткненні з поверхнею іншого роду, наприклад, покритої травою, брудом, щебенем або липкою субстанцією, інсектоморфний Creadapt змінює не тільки "ходу", але і використовуваний принцип пересування.

Потрапивши в нові умови, механізми проекту Creadapt "пробують різні дії, поки не знаходять того, що працює ефективнішим способом", стверджують дослідники група Муре."Головною метою проекту Creadapt є розробка основоположних принципів так званої еволюційної робототехніки, яка використовує творчі та адаптивні здібності еволюційних алгоритмів, здатних вибрати оптимальну стратегію поведінки робота при виникненні будь-яких непередбачених ситуацій" - передає DailyTech  слова Жана-Батіста Муре.

Основною ідеєю, якою керуються дослідники, є те, що роботи повинні бути в змозі самі знайти рішення проблем і виходи з досить складних ситуацій. Такі можливості необхідні для проведення тривалих операцій, вироблених в повністю автономному режимі.

"Невідомо, як би склалася подальша доля марсохода Spirit, володій він можливістю пробувати самостійно різні варіанти дій і навчаючись на кожній своїй спробі вибратися з піщаної пастки", - йдеться в матеріалі. Відзначається також, що проект Creadapt забезпечений фінансуванням до 2016 року.

Варто нагадати, що кілька днів тому засновник компанії Microsoft Білл Гейтс 
заявив, що машини можуть "порозумнішати" настільки, що це може створити проблеми для людства.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини