RU

Паспорти РФ: що відбувається в окупованих містах Донбасу

10.05.2019, 09:47
Паспорти РФ: що відбувається в окупованих містах Донбасу - Фото
Фото: depositphotos.com

Спостерігачі ОБСЄ зафіксували черги місцевих жителів, які 8 травня подавали документи на отримання паспортів РФ в тимчасово окупованих Росією містах Донецьку, Докучаєвську і Антрациті. Про це повідомила прес-служба ОБСЄ.

ОБСЄ бачила близько 50 людей, чоловіків і жінок різного віку, які стояли в черзі біля будівлі в Антрациті, що в 55 км на північний захід від Луганська.

"Біля будівлі спостерігачі помітили чотири інформаційних листа щодо вимог, вартості та необхідних документів для подачі заяв на отримання паспортів РФ", - уточнили в прес-службі.

Кілька людей, які стояли в черзі, повідомили, що є три черги: одна за інформацією про отримання паспортів РФ, друга - за інформацією про отримання "паспортів ЛНР", а третя - для отримання цих "паспортів".

Співрозмовники уточнили LIGA.net, що "за російськими паспортами в першу чергу біжать ті, хто не отримує українську пенсію". "А ті, хто отримує, наприклад, шахтарську українську пенсію (близько 10 тис грн, - ред.) кажуть, що їм ці паспорти не потрібні взагалі", - уточнило джерело.

Воно додало, що відзначаються також черги за паспортами і в Луганську, де, починаючи з 6 травня, відкрили пункт прийому документів.

"Проросійські чекали цього давно ... Але у кого є мізки, а таких тут, на мій погляд, мало, розуміють, що це просто папірець і все, що не дасть навіть їм російські пенсії", - підкреслила луганчанка Марина, ім'я якої змінено в цілях безпеки.

Читайте також: Україна не визнає паспорта РФ, які Путін роздасть в Донбасі

У Донецьку перед будівлею на вулиці Аксакова, 56 спостерігачі ОБСЄ бачили дві черги, в яких стояли приблизно 15 і 45 чоловіків і жінок різного віку.

Фото: сайти бойовиків

"Люди, які стояли в одній черзі, розповіли, що вони подають заяви на отримання паспортів РФ. Люди в іншій черзі повідомили, що вони очікують отримання інших документів, дійсних в непідконтрольних уряду районах, в тому числі "паспортів ДНР", - відзначили в прес-службі.

У Докучаєвську (30 км на північний захід від Донецька, - ред.) Спостерігачі бачили приблизно 15 чоловік в черзі. Шестеро з них повідомили, що вони подають заяви на отримання паспортів РФ.

29 квітня повідомлялося, що в Луганську черги в так званий паспортний стіл Жовтневого району деякі місцеві жителі займають з 04:00 для отримання псевдодокументів терористичної організації ЛНР, щоб потім "мати пільги для отримання російських паспортів" за спрощеною системою.

Читайте також: Паспорти РФ в Донбасі: що кажуть мешканці Луганська та Донецька

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини