RU

Парламент затвердив програму зняття з експлуатації ЧАЕС

30.09.2008, 14:23

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону про загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) і перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. За цей законопроект проголосувало 354 народних депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, представляючи зазначений законопроект, Міністр із питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра зазначив, що шляхом прийняття закону, ВР затвердить єдиний документ щодо визначення діяльності з зняття із експлуатації ЧАЕС і перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а також передбачить бюджетне фінансування цієї діяльності.

В. Шандра наголосив, що блоки ЧАЕС і об'єкт «Укриття», розміщені на одному промисловому майданчику, мають спільну інфраструктуру і будівельні конструкції, системи електро- і теплопостачання, вентиляції, каналізації тощо. В. Шандра наголосив, що процес зняття з експлуатації є тривалим і проводитиметься протягом декількох десятиріч. Загальнодержавна програма визначає основні етапи цього процесу і необхідні першочергові заходи для прийняття рішень на найближчі 5 років.

За словами В. Шандри, виконання першочергових заходів забезпечить припинення експлуатації блоків – це підготовчий етап до зняття з експлуатації, під час якого буде вилучено ядерне паливо з блоків і переміщено в сховища відпрацьованого ядерного палива, а також буде побудований контейнер об'єкта "Укриття". Внаслідок виконання програми в період до 2013 року передбачається припинити експлуатацію першого, другого і третього блоків у ЧАЕС і почати роботу з їхнього остаточного закриття і консервації. Крім того, буде створена ефективна система поведінки радіоактивними відходами в ЧАЕС, буде завершено будівництво і введено в експлуатацію нове сховище відпрацьованого ядерного палива. Буде вдосконалена система соціальних гарантій співробітників ЧАЕС і вирішені інші питання.

Досьє на Володимира Шандру>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини