RU

Парламент встав на захист безробітних, звільнених за згодою сторін

11.06.2009, 10:53

Верховна Рада України надала українцям, звільненим з роботи за згодою сторін, право на отримання допомоги з безробіття з восьмого дня після реєстрації їхнього статусу. За прийняття відповідного законопроекту про внесення змін до Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" N4567 загалом проголосували 364 народних депутати.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Закон вносить в чинне законодавство зміни, спрямовані на захист прав громадян, які звільнилися з роботи за згодою сторін. Тепер їх будуть визнавати такими, що втратили роботу з незалежних від них причин. За такими безробітними закріпляється право на допомогу з безробіття з 8-го дня після реєстрації їх у державній службі зайнятості.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд визнав неконституційною виплату допомоги з безробіття з 91-го дня після звільнення людини за згодою сторін.

Після цього Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства праці і соціальної політики про внесення змін до чинного законодавства, які передбачають, що працівники, які будуть звільнені за згодою сторін, будуть отримувати допомогу з безробіття на 8-й день від дня звернення за нею, як і було раніше. Про це заявила Міністр праці і соціальної політики Людмила Денісова.

"За 3 місяці 2009 року кількість зареєстрованих у центрах зайнятості громадян, які були звільнені за згодою сторін, становить майже 112 тис. осіб, або майже 40% від загальної кількості зареєстрованих безробітних. Люди масово звертаються в Міністерство з проханням поліпшити їхній соціальний захист. Тому з метою їх підтримки в умовах кризи Мінпраці і внесло на розгляд уряди зміни в чинне законодавство", - наголосила Л.Денісова.

Ринок праці: добірка новин>>>
Верховна Рада VI скликання: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини