RU

Паралізовані пацієнти зможуть спілкуватися з оточуючими - вчені

01.02.2017, 15:47
Паралізовані пацієнти зможуть спілкуватися з оточуючими - вчені - Фото
Фото: WYSS CENTER
Повністю паралізовані пацієнти будуть здатні спілкуватися з оточуючими за допомогою спеціальної комп'ютерної системи, повідомили швейцарські вчені, передає Бі-бі-сі.

У журналі PLOS Biology опубліковано дослідження, засноване на роботі з чотирма повністю паралізованими пацієнтами в швейцарській клініці.

Всі четверо учасників дослідження страждають на бічний аміотрофічний склероз у важкій формі і не можуть висловлювати свою реакцію на те, що відбувається навколо навіть за допомогою руху очей.

Для того, щоб дати можливість їм відповідати на питання "так" або "ні", був використаний інтерфейс, що дозволяє "читати" думки пацієнта.

Робота комп'ютерної системи заснована на властивості клітин мозку, в залежності від їх діяльності, змінювати рівень кисню в крові, що, в свою чергу, призводить до зміни кольору крові.

Для визначення кольору крові використовується інфрачервоне випромінювання: цей метод називається "спектроскопія в ближній інфрачервоній області".

За даними вчених, точність "читання думок" представленою системою становить приблизно 75%. Тобто для того, щоб бути впевненим, що комп'ютер зчитав відповідь на питання правильною, питання треба повторити кілька разів.

За словами професора Уджвал Чаудхарі, можливість відповідати "так" і "ні" на прості питання значно поліпшить якість життя таких пацієнтів.

"Уявіть, що у вас немає ніяких засобів, щоб висловити свою волю. І потім у вас з'являється можливість сказати "так" або "ні"- це має велике значення", - говорить Чаудхарі.

В ході експерименту один з учасників дослідження кілька разів відмовився благословляти свою дочку на заміжжя. Але, як уточнили автори дослідження, його дочка все-таки вирішила йти під вінець без батьківського благословення.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в TwitterFacebookВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини