RU

Папа римський Франциск: погляди і спосіб життя

14.03.2013, 10:46
Папа римський Франциск: погляди і спосіб життя - Фото
Папа римський Франциск. Обрання нового понтифіка тривало два дні (фото - ЕРА)
Учора ввечері Римо-католицька церква отримала нового папу. Понтифіком вперше став неєвропеєць - 76-річний кардинал Хорхе Маріо Бергольо народився і жив в Аргентині. На святий престол він зійшов під ім'ям Франциск. Новообраний папа римський буде офіційно іменуватися Франциском до тих пір, поки хто-небудь з наступних глав католицької церкви не обере таке саме ім'я. У такому випадку папа римський Франциск увійде в історію як Франциск I.

Про обрання 266-го папи Римського на другий день конклаву сповістив білий дим, що піднявся з труби над Сікстинською капелою. Бергольо був єдиним єзуїтом серед кардиналів-вибірників. Його імені не було в списку основних фаворитів. Але саме він, за чутками, в 2005-му був основним суперником
Бенедикта XVI, який у лютому цього року зрікся престолу.

Новообраний папа постав перед віруючими, присутніми на головній площі Ватикану, через годину після того, як дим просигналізував про обрання понтифіка. Першими словами Франциска були: "Мої брати кардинали обрали мене, хоча я живу чи не в найвіддаленішій країні. Та все ж я тут. Я хочу подякувати Римо-католицькій церкві і кардиналам. Давайте помолимося!" Після цього папа римський прочитав "Отче наш" і попросив за нього молитися.

Біографія

Бергольо народився в Буенос-Айресі 17 грудня 1936 року в родині італійського емігранта, залізничного робітника. Він був молодшим з п'яти дітей. Отримав диплом хіміка-технолога. Навчався в семінарії Вілья-Девото в Буенос-Айресі. Вступив до ордену єзуїтів 11 березня 1958-го.

Для єзуїта в неміссіонерських країнах стати єпископом - велика рідкість. Бергольо це вдалося. 20 травня 1992 року його призначили допоміжним єпископом Буенос-Айреса з титулом титулярного єпископа Аукі. Він був посвячений в єпископи 27 червня 1992 року в кафедральному соборі столиці Аргентини архієпископом Буенос-Айреса, кардиналом Антоніо Кваррасіно.

Папа римський Франциск: погляди і спосіб життя
21 лютого 2001-го у Ватикані папа Римський Іоанн Павло II звів Бергольо в кардинали. Вже як кардинала його призначили відразу на кілька адміністративних посад в Римській курії. Бергольо був членом Конгрегації у справах духовенства, Конгрегації богослужіння і дисципліни таїнств, Конгрегації інститутів посвяченого життя і товариств апостольського життя.

Кардинал Бергольо був відомий особистою скромністю, доктринальним консерватизмом і відданістю справі соціальної справедливості. Відомо, що він вів дуже простий спосіб життя. Жив в маленькій квартирі, яка мало нагадувала палац архієпископа, відмовився від персонального лімузина з шофером на користь громадського транспорту і навіть сам готував собі їжу.

Погляди і спосіб життя 

Бергольо - майстерний богослов, який дистанціювався від "теології визволення" ще на початку своєї кар'єри. Фахівці припускають, що він близький до Comunione e Liberazione. Прихильники цього католицького внутрішньоцерковного руху, заснованого в 1950-х роках італійським священиком і теологом Луїджі Джуссані, вважають, що сутність християнства становлять не ритуал і не теологічні системи і народні вірування. Сутність християнства, на їхню думку, - це досвід живої людини, спрямований на осягнення реальності у всій сукупності її чинників. Христос є відповіддю на всі питання людини.

Раніше кардинал Бергольо закликав духовенство і мирян виступити проти абортів і евтаназії. Також він поділяє церковне вчення щодо засудження гомосексуальності. Він рішуче виступив проти введеного в 2010 році урядом Аргентини законодавства, яке дозволяє одностатеві шлюби. Тем не менше, вважає важливим повагу до сексуальних меншин.

Хоча Бергольо послідовно проповідує співчуття до бідних, деякі спостерігачі розчаровані тим фактом, що він не надає більшого акценту проблемам соціальної справедливості. Замість того, щоб чітко сформулювати позицію з питань політичної економії, Бергольо воліє підкреслювати важливість духовності і святості, вважаючи, що це природним чином вестиме до більшого співчуття до страждань бідних. Тим не менш, він висловив підтримку соціальним програмам і публічно висловлював сумніви в справедливості вільної ринкової політики.

Бергольо - шанувальник аргентинського футбольного клубу "Сан-Лоренсо" з Буенос-Айреса. У 2008-му він навіть став офіційним членом клубу вболівальників команди, названої на честь святого Лаврентія та створеної у 1908 році за підтримки священика Лоренсо Маси.

Новий папа та Україна

Незабаром після оголошення імені нового понтифіка глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук повідомив, що Хорхе Маріо Бергольо був вихованцем українського священика.

"Франциск є вихованцем нашого священика Степана Чміля, який похований у базиліці святої Софії в Римі. Нинішній папа, а тоді студент Салезіанської школи, щодня рано-вранці, поки ще всі хлопці спали, прислужував Чмілю під час служби Божої. Він добре знає наші обряди і навіть пам'ятає нашу літургію", - розповів Святослав, який до того, як очолив УГКЦ, з квітня 2010 по березень 2011 рр. був Апостольським адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі.

Патріарх Святослав описує нового понтифіка як надзвичайно скромну людину. "Наприклад, в Буенос-Айресі він ніколи не використовував свою машину, завжди їздив на громадському транспорті, дуже скромно одягався і відрізнявся тим, що найбільше хотів дбати про бідних. Він також відвідував людей у найбідніших кварталах, був справжнім пастирем", - додав глава УГКЦ.

Обрання папи римського: фоторепортаж з Ватикану

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини