RU

Папа Римський прийняв відставку Любомира Гузара

10.02.2011, 15:05
Папа Римський прийняв відставку Любомира Гузара - Фото
77b6092ea62a01d5ff8394ac1584b9ec.jpg

Папа Римський прийняв відставку Любомира Гузара
Папа Римський Бенедикт XVI прийняв відставку найБлаженнішого Любомира (Гузара) (на фото) з Верховного Архиєпіскопства Української греко-католицької церкви. Про це на прес-конференції повідомив сам найБлаженніший Любомир Гузар.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, колишній глава українських греко-католиків повідомив, що прохання до Найсвятішого Батька він подав, коли йому виповнилося 75 років (зараз йому майже 78). "Сьогодні, коли у мене вже немає достатньо сил, хочу передати правління своєму наступнику, який буде ефективно продовжувати цю працю, адже це не моя праця, і я не є ключем. Ключ - це церква, а мета нашої праці - служіння церкви, і ми стараємося виконувати це доти, поки можемо робити це ефективно", - пояснив він своє рішення.

За словами Любомира Гузара, після відходу від керівництва УГКЦ він не збирається повністю відсторонятися від життя церкви і суспільства. "Я робитиму те, що ще можна робити. Буду молитися за церкву, переосмислювати минуле, стежити за тим, щоб нічого з минулого нашої церкви не втратилося. Хотів би провести зустрічі з молоддю, а також з різними професійними групами", - зазначив він.

Вже в цьому місяці колишній глава УГКЦ планує зустрітися зі студентами Києво-Могилянської академії, а також почати роботу над другою аудіотрилогією за назвою "Суспільство", до якої увійдуть аудіокниги "Суспільство і влада", "Суспільство і бізнес", "Суспільство і закон".

Згідно з канонічним правом, до виборів нового глави УГКЦ адміністратором церкви буде Архієпіскоп Львівський владика Ігор (Возняк). Протягом двох місяців відбудеться виборний Синод, на якому буде обрано нового главу церкви.

За найБлаженнішим Любоміром збережуться всі титули і почесті, належні його сану.

Любомир Гузар був вибраний Верховним Архієпіскопом Української греко-католицької церкви 26 січня 2001 року на надзвичайному Синоді єпископів. 21 лютого того ж року призначений Папою Римським Іоанном-Павлом ІІ кардиналом Католицької Церкви.

Любомир Гузар: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини