Палеонтологи назвали чергову причину вимирання мамонтів

19.04.2017, 15:34
Палеонтологи назвали чергову причину вимирання мамонтів - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
Мамонти вимерли через різке підвищення рівня вологості, від чого пасовища великих тварин дуже швидко перетворилися на болота. Про це повідомляє агентство EurekAlert!.

Палеонтологи вивчили кістки великих тварин льодовикового періоду по всій Євразії і в Америці, і з'ясували, що значне збільшення вологості навколишнього середовища відбулося безпосередньо перед тим, як багато видів раптово вимерли близько 11-15 тисяч років тому. Постійна вологість, що виникає в результаті танення вічної мерзлоти і льодовиків, привела до того, що широкомасштабні луки льодовикового періоду були швидко замінені торфовищами і болотами.

"Ми не очікували настільки явних ознак підвищення вологості по всій Європі, в Сибіру і обох Америках. Час, коли відбулася ця подія, різниться, проте його завжди супроводжували зникнення льодовиків і мерзлоти і вимирання тварин", - розповів керівник дослідження, професор Алан Купер.

Лугова фауна відігравала вирішальну роль в харчових ланцюгах. Коли танення льодовиків забезпечило приплив вологи, екосистема зруйнувалася і багато великих ссавців, в тому числі мамонти, - вимерли.

3 березня 2017 року повідомлялося, що за однією з версій учених, мамонти вимерли в результаті генетичних мутацій.

Читайте також: Генетики в США готові приступити до воскресіння мамонтів

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Что вы знаете о психотерапии?